Dinamo plaća više od Španjolaca, kako je to moguće?

Hrvatska 17. srp 201911:52 > 12:03
Getty Images

Dinamo je jučer predstavio veliko pojačanje za novu sezonu. Modri dres je zadužio 29-godišnji Francois Moubandje, sjajni lijevi bek koji je posljednjih šest godina igrao za Toulouse, a na Maksimir je došao kao slobodan igrač.

Ovaj standardni reprezentativac Švicarske u Dinamo je završio na preporuku švicarskog izbornika Vladimira Petkovića, a kako iza sebe ima prilično respektabilan CV i šest sezona igranja u Ligue 1, za njegove usluge zagrebački klub morao je dobro platiti.

Povezano

Za Moubandjea je ovih dana bitku vodio i Real Sociedad, ali je Dinamo na kraju platio više od španjolskog prvoligaša, čime ga je smjestio među najplaćenijije igrače na Maksimiru. Navodno će Moubandje sljedeće tri sezone zarađivati 400 tisuća eura godišnje.

Po visini plaća ispred novog pojačanja samo su Arijan Ademi, Mario Gavranović koji zarađuju 500 tisuća, te Kevin Theophile-Catherin koji godišnje zarađuje 450 tisuća eura.

Ademi i Gavranović su zajedno sa Hajdukovcem Mijom Caktašom najplaćenij igrači HNL-a. Međutim, u Hajduku je Caktaš daleko najplaćenij igrač sa 500 tisuća eura godišnje dok u Dinamu sada čak četiri igrača imaju 400 tisuća eura godišnje ili više.

Podsjetimo, trener Nenad Bjelica je ove godine potpisao najveći ugovor u povijesti kluba kojim zarađuje čak milijun eura godišnje.

Dinamo zaista ima veliku platežnu moć, očito dovoljno veliku kada su uspjeli pobijediti Real Sociedad u utrci za Moubandjea…