Novi plavi: HNL je zbog svjetskog srebra poželjna liga

Hrvatska 16. srp 201912:59 > 13:19
Getty Images

Igrao sam prošle sezone samo tri utakmica zbog toga što nisam želio potpisati ugovor s Toulouseom. Za sezonu ću biti spreman

Francois Moubandje (29), novi je igrač Dinama. Problemetična pozicija lijevog bočnog je tako popunjena. S obzirom na to da je došao bez odštete, novi Dinamov lijevi bočni izborio se za sjajnu plaću. Zarađivat će više od 600 tisuća eura godišnje. Za Švicarsku ima 21 nastup, a bio je i među 23 igrača na SP-u prošlog ljeta. Prošao je liječnički pregled, te se predstavio novinarima.

Kako to da ste odabrali Dinamo?

– To je veliki klub, ima ambiciju igrati u Ligi prvaka i to je ono što me privuklo i zbog čega sam odbarao dolazak u Dinamo.

Koliko poznajete Dinamo?

– Dinamo je dovoljno poznat klub, tu je počeo Luka Modrić, igrao Mateo Kovačić.

Igrali ste u elitnom razredu francuskog nogometa. Protivnici su bili Neymar, Cavani. Da li će te zbog toga imati možda problema s motivacijom?

– Ne. Igrao sam protiv svjetskih zvijezda, ali ja sam profesionalac. A Liga prvaka opet nudi tu mogućnost.

Je li vas na dolazak u Hrvatsku dodatno motivirao i uspjeh Hrvatske na SP-u prošlog ljeta?

– Nakon srebra na SP-u HNL je postao zanimljivija destinacija i igračima izvan Hrvatske,

Zbog čega ste prošle sezone odigrali samo tri utakmice?

– Samo zbog toga što nisam želio potpisati ugovor s Toulouseom. No, individulano sam stalno radio. Brzo ću biti spreman, ne brinite – zaključio je Francois Moubandje (29).