Hajduk otkrio što traži od HNS-a i dao mu rok!

Hrvatska 24. lip 201918:02 > 18:07
sport klub

Na Poljudu je danas održan petosatni sastanak na kojem su nazočili predstavnici Grada Splita, HNS-a i HNK Hajduk.

Grad Split predstavljali su gradonačelnik Andro Krstulović Opara, predsjednik Gradskog vijeća Igor Stanišić, pročelnik za društvene djelatnosti Mate Omazić te Domagoj Maroević, Duje Sučić i Josip Župić. U ime HNS-a, sastanku su nazočili izvršni direktor Marijan Kustić, dopredsjednici Saveza Ante Vučemilović-Šimunović, Tomislav Svetina, Damir Mišković i Ante Kulušić te članovi Izvršnog odbora Davor Ivić, Mato Kljajić i Ile Topuzović. HNK Hajduk su predstavljali predsjednik Uprave Marin Brbić, predsjednik Skupštine Vinko Radovani i dopredsjednik Lukša Jakobušić.

Povezano

Na službenim stranicama splitski je klub objavio koje je to točno zahtjeve stavio pred HNS kao i kada je krajnji rok da se oni realiziraju.

– Protekom vremena neke su točke u međuvremenu realizirane (4.) dok je za pojedine potreban i određeni duži vremenski rok (6. i 7.). – ističu Splićani pa otkrivaju sedam zahtjeva.

1. Udruga Prvoligaša
HNS se obvezuje sazvati sastanak predstavnika prvoligaša na kojem će klubovi odlučiti o svom statusu unutar HNS-a.
Rok za realizaciju: 15 dana

2. Sudačka organizacija
NSŽSD će odrediti svog predstavnika koji će biti imenovan u Komisiju sudaca HNS-a. Održat će se tematski sastanak na ovu temu na kojemu će sudjelovati predstavnici HNS-a, NSŽSD i Hajduka.
Rok za realizaciju: 15 dana

3. Transparentni financijski izvještaji
Financije se vode transparentno i sukladno zakonu a HNS će priključiti jednog člana Komisiji za financije na prijedlog NSŽSD.
Rok za realizaciju: 30 dana

4. Implementacija Zakona o sportu na svim razinama
Zakon o sportu je implementiran na nacionalnoj i županijskoj razini.

5. Ravnopravna zastupljenost klubova i regija u tijelima Saveza
Tematski sastanak s predstavnicima NSŽSD, Međužupanijskog nogometnog odbora i HNS-a na temu komisija i regionalne zastupljenosti u komisijama te definiranja kriterija za izbor članova.
Rok za realizaciju: 30 dana

6. Strategija hrvatskog nogometa
Nužno je započeti proces izrade dugoročne strategije razvoja hrvatskog nogometa koja uključuje i ravnomjerno regionalno investiranje u infrastrukturu.
Rok za realizaciju: 31. prosinca 2019.

7. Provođenje novih izbora za upravljačka tijela HNS-a nakon izrade Strategije
Rok za realizaciju vezan uz provođenje točke 6.