Novo pojačanje: Osijek vratio bivšeg igrača

Hrvatska 12. lip 201915:05 > 15:09
NK Osijek

Nakon Ante Majstorovića, NK Osijek je i prije početka prijelaznog roka doveo i drugo igračko pojačanje za sljedeću sezonu.

U Gradski vrt se vratio 29-godišnji Vedran Jugović, veznjak koji je dogovorio trogodišnju suradnju s Bijelo-plavima! Ovaj rođeni Osječanin karijeru je započeo u našem prvoligašu u koji se vraća nakon gotovo šest i pol godina. Posljednji klub u kojem je igrao bio je južnokorejski Jeonnam Dragons koji trenutno ima status drugoligaša, što je bio i jedan od osnovnih razloga Vedranova odlaska iz Jugoistočne Azije.

Jugović je za Osijek debitirao 3. kolovoza 2008. u domaćem ogledu s vinkovačkom Cibalijom (2:0). Igrao je tada sa Škorićem, sadašnjim kapetanom. Suigrači su mu u to vrijeme, između ostalih, bili i Marin Skender, Ivo Smoje i Karlo Primorac, koji su sada u stručnom stožeru. Za klub u koji se upravo vratio odigrao je ukupno 119 utakmica – točno 100 prvenstvenih, 15 u Kupu Hrvatske i 4 u kvalifikacijama Europske lige. Pritom je postigao 9 golova, 7 u borbi za bodove te po jedan u nacionalnom Kupu i Europi.

Početkom veljače 2013., zajedno s golmanom Vargićem, potpisao je za Rijeku u kojoj se zadržao tri i pol sezone uz okruglih 100 nastupa. U siječnju 2016. prihvatio je ponudu iz Južne Koreje, a za tamošnji Jeonnam Dragons je odigrao 77 susreta na prvoligaškoj sceni i 7 puta zatresao suparničku mrežu.

– Kući se vratio prije mjesec dana kao slobodan igrač, a ovih se dana dogovorio o svim detaljima svoga povratka u klub u kojem je i započeo profesionalnu karijeru. Sigurno je da bi Jugović, svojim znanjem i iskustvom, trebao biti od značajne pomoći našoj momčadi u vrlo izazovnom razdoblju koje nam slijedi – pišu službene stranice Osijeka.