Zbog Šukera se sastaje povjerenstvo za sukob interesa

Hrvatska 11. lip 201916:49 > 16:52
Nova TV

Bukvić, Horvatić i Lukač omastili brk nakon svjetskog srebra u Rusiji

Članovi Izvršnog odbora Hrvatskog nogometnog saveza (HNS), čiji je predsjednik Davor Šuker, isplatili su si pozamašne novčane nagrade zbog uspjeha Hrvatske nogometne reprezentacije na Svjetskom nogometnom prvenstvu prošle godine u Rusiji kako javlja Telegram.

Danas se oglasilo Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa s priopćenjem u kojem navodi da će održati radni sastanak na kojem će se razmotriti ima li elemenata za otvaranje predmeta protiv spomenutih dužnosnika.

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Ono što nam iz HNS-a nisu htjeli reći, saznali smo posredno, pogledavši u imovinske kartice trojice članova Izvršnog odbora koji su istodobno i načelnici u tri hrvatske općine, pa su kao državni dužnosnici obvezni prijaviti podatke o imovinskom stanju. Član Izvršnog odbora HNS-a, Đuro Bukvić, koji je ujedno i HDZ-ov načelnik Općine Lukač, tako je u imovinskoj kartici ispunjenoj 31. prosinca prošle godine uz svoju plaću u iznosu od 12.586,81 kunu mjesečno, u rubrici ”podaci o ostalim prihodima” naveo neto iznos od 196.400 kuna. Taj novac je primio, kako je napisao u imovinskoj kartici, ”od sportske djelatnosti”.

Član Izvršnog odbora HNS-a, Nenad Horvatić (HDZ), koji je također istodobno i načelnik općine Ljubešćica, u svojoj imovinskoj kartici ispunjenoj 29. prosinca prošle godine, u rubrici ”podaci o ostalim prihodima” naveo je iznos ”od sportske djelatnosti” u visini od 197.644 kune neto, što značajno nadmašuje njegovu godišnju plaću općinskog načelnika koja mjesečno iznosi 10.367,64 kuna neto.