Bjelica otkrio da je s Mamićem slagao ovu momčad!

Hrvatska 9. lip 201915:18 > 15:18
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

U razgovoru za Sportske novosti, službeno najbolji trener HNL-a u protekloj sezoni Nenad Bjelica osvrnuo se na najnoviju vijest vezanu uz hrvatskog prvaka koja je uzburkala strasti...

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Riječ je o povratku Zorana Mamića na mjesto sportskog direktora. U nastavku ćemo prenijeti dio intervjua koji u cijelosti možete pročitati na ovoj poveznici.

Naravno da je aktualna priča povratak u klub Zorana Mamića. Mnogi su bili mišljenja da to znači na neki način udar na vas? Pitaju se kako će surađivati dvije snažne nogometne osobnosti?
– Zoran i ja se znamo više od 30 godina. Igrali smo u mlađim selekcijama Hrvatske, svih tih godina, ili na terenu ili izvan njega, imali smo korektan odnos. Zato ja ne vidim nikakav, baš nikakav problem. Čovjek sam koji nikada niti u jednom klubu ni s kim nije imao problema. Otvoren sam za svaki vid suradnje. Vjerujem u sebe, u svoje kvalitete, a vjerujem da Zoran Mamić dolazi samo na neki način mi pomoći.

Zoran Mamić kazao je na predstavljanju da ste već surađivali. Kako i gdje?
– Razgovarali smo mnogo prošlog ljeta kad su se skautirala neka eventualna pojačanja. Zanimalo me mišljenje Zorana, Damira Krznara i ljudi koji su bili u njegovu stožeru. Njihova mišljenja cijenim i uvažavam, to su ljudi koji su dugo u nogometu, imaju mnogo veza i poznanstava, svi skupa što god radimo, radimo u cilju da Dinamo bude jači. To se upravo najbolje pokazalo prošloga ljeta kad smo imali iznimno kvalitetnu suradnju u kojoj ničiji autoritet na bilo koji način nije bio ugrožen. Napravili smo dosta potentnu momčad, svi zajedno. A koja je na koncu ostvarila rezultate koje ne treba spominjati, jer svi znaju što smo ostvarili.

Alexander Hassenstein/Getty Images

Imate li popis pojačanja koje ćete predložiti sportskom direktoru Zoranu Mamiću?
– Mi razgovaramo unutar kluba. Svakodnevno dolaze razna imena, jako puno ih je na stolu. Međutim, ruke su nam za sada vezane. Za naše igrače ima jako puno zanimanja, ali još se niti jedan od ozbiljnih transfera nije dogodio. Kad kažem ozbiljnih transfera, mislim na one iznad 10 milijuna eura. Bilo bi glupo i nepotrebno trpati momčad igračima, dok su postojeći igrači koji su ostvarili povijesne rezultate prošle sezone još u Dinamu. To treba poštivati. Ali ako netko napusti Dinamo, moramo biti spremni. Nema tu tajni. Intenzivno tražimo igrača za poziciju lijevog beka. Mariju Musi nismo produžili ugovor, a ovim putem bih mu se zahvalio na svemu što nam je dao protekle sezone. Ponašao se kao vrhunski profesionalac, a u svim utakmicama u kojima je igrao, pomogao nam je na najbolji mogući način. Na toj poziciji se želimo malo pojačati, osnažiti. Zato smo u intenzivnoj potrazi.

Ako ode Dani Olmo, hoćete li tražiti igrača za veznu liniju u ofenzivnom dijelu?
– Moramo biti spremni za odlazak Danija. Ako Olmo ode, moramo znati tko je taj igrač koji će ga zamijeniti. Imamo nekoliko imena koja bi to mogla napraviti. Budite uvjereni da ćemo dobro napraviti.

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Radi li se o stranim ili domaćim igračima?
– Radi se i o strancima i o domaćim igračima. Ali ja preferiram domaće igrače. Vidim jedno 4-5 igrača na toj poziciji koji nam mogu dati ono što nam je dao Olmo. Ili približno ono što nam je dao Dani.

Jesu li ta imena tajna?
– Da, to je tajna. Ali mogu vam kazati da je jedan Luka Ivanušec. Siguran sam da bi se on dobro uklopio kod nas. Sve je to još, naravno, u povojima, zato ne bih previše pričao o toj temi. Jer oko novosti kad se radi o novim igračima popričajte sa Zoranom Mamićem. On je sportski direktor, ne bih se htio miješati u njegove kompetencije. Ono što znam, situacija je trenutačno status quo, a vidjet ćemo što će se događati.