Gala večer nogometa u Opatiji samo na SK

Hrvatska 2. lip 201912:54 > 13:07
sportklub

Nogometni sindikat je stigao do 7. Trofeja Nogometaš. Luka Modrić je šest puta do sada osvajao 'kupić'

Prvi puta izvan Zagreba, u Opatiji bajnoj doznati ćemo tko su lauratati na 7. “Trofeju Nogometaš” koji je pokrenuo Nogometni sindikat, podržao Sportklub i Sportske novosti. Ideja je Marija Jurića i Darija Šimića, bila je na startu stidljiva, da bi nakon nekoliko godina dobila tretman, postala prepoznatljiva.
– Sretan sam zbog ove priredbe, jer je to pokazatelj da je HUNS prepoznat kao jedan dobar projekt, da rastemo iz godine u godinu. Sretni smo i zbog toga što naš nogomet napreduje, reprezentacija je napravila podvig, klubovi su nam sve bolji u Europi – rekao je Mario Jurić.

sportklub

Prošle godine smo imali dvije nagrade – jednu HUNS-a i jednu HNS-a, ali sada se zakopane ratne sjekire i sve funkcionira na dobar i kvalitetan način. Šimić i Jurić su željeli surađivati s HNS-om, na koncu se to i dogodilo.
Od kada je izbora toliko je i Modrićevih ‘kipića’ u vitrni. Naravno, kapetan reprezentacije je i ove godine prvi favorit za tu nagradu. Osim te, centralne nagrade, bira se još: najbolja igračica HNŽL, najbolji igrač HT Prve lige, najbolji vratar Hrvatske, najbolji igrač HT prve lige do 21 godine starosti, najbolji trener HT Prve lige, najbolji sudac HT Prve lige, najbolja momčad HT Prve lige i najboljih 11 igrača.

sportklub

Glasovi su prebrojani, 236 nogometaša i nogometašica, 30 trenera iz Prve HNL ozbiljno je razmislilo o laureatima i večeras ćemo doznati tko su najbolji i tko će ponijeti te prestižne nagrade.
Naravno, dodjeli će prisustvovati i kompletna preprezentacija na čelu sa Zlatkom Dalićem. Naime, Hrvatska se na Kvarneru priprema za subotnju utakmicu kvalifikacija za Euro 2020. godine u Osijeku protiv Walesa.
Izrvan prijenos dodjele iz Opatije možete pogledati na Sportklubu 3 s početkom u 19:45 minuta.