Potpuni remont u Osijeku: Odlazi "pola" ekipe

Hrvatska 31. svi 201913:20 > 13:26
NK Osijek Instagram

Nakon što su u posljednjem kolu izborili najbolji plasman u prvoj HNL( 3. mjesto) u posljednjih 11 godina Osječani će u pripreme za novu sezonu bez skoro pola momčadi.

NK Osijek

Šest igrača bijelo-plavih je sa završetkom sezone praktično zaključilo svoj opus u bijelo-plavom dresu. Muzafer Ejupi je prvi objavio siguran odlazak, s obzirom na to da mu nije ponuđen novi ugovor. U istoj su poziciji Gabrijel Boban i Domagoj Pušić, koji se nisu dogovorili o nastavku suradnje s bijelo-plavima, pa će ovog ljeta na tržištu biti slobodni igrači.

Povezano

“Ejupiju, Bobanu i Pušiću istekli su ugovori. Oni imaju čiste papire i mogućnost pronalaženja novog kluba. Marijanu Ćavaru, Ezekielu Hentyju i Tambi M‘Pindi završile su posudbe, pa ni njih trojica više nisu u našim planovima. Naravno, sve te odluke donesene su u dogovoru s trenerom Dinom Skenderom”, kaže Alen Petrović, sportski direktor NK Osijek za Glas Slavonije.

Iz skupine igrača kojima je istekla ugovorna obveza ostao je Tomislav Šorša, koji je imao nešto drukčije uvjete. Naime, u njegovim “papirima” postojala je klauzula prema kojoj klub i on nakon isteka ugovora mogu aktivirati još jednu godinu ugovora. A to će se i dogoditi, jer je Šorša od dolaska Dine Skendera na klupu bijelo-plavih postao prvotimac. Zasad su još “u zraku” status vratara Marijana Antolovića i posuđeng Kristala Abazaja kojima ugovori traju do zime. Iz trenutačnog kuta gledanja, mala je vjerojatnost da će oni ostati dio rostera za sljedeću sezonu, ali ne treba trčati pred rudo. Ako se u međuvremenu nešto ne promijeni, obojica imaju obvezu pojaviti se na prvom okupljanju bijelo-plavih uoči nove sezone.

U tim “križaljkama” postoji i skupina igrača koje trener Dino Skender nije previše koristio u svom kratkom mandatu a ugovorno su vezani uz NK Osijek. Za pretpostaviti je kako će klub u danima koji dolaze i za njih pokušati pronaći rješenja koja će biti prihvatljiva svima.

“Na sve igrače koji imaju ugovor u ovom trenutku računamo, a tijekom ljeta ćemo vidjeti što će se događati. Jasne planove imamo, ali ne mora značiti da će se oni i ostvariti. Svjesni smo i činjenice kako postoji skupina igrača koji nisu zadovoljni svojim trenutačnim statusom, ali to ne znači da ćemo ih otpisati”, kaže Petrović.

Nema dvojbe kako će ovo biti zanimljivo ljeto u Gradskom vrtu. Prometa će biti puno, i to u oba smjera, što samo potvrđuje tezu da klub ulazi u novo poglavlje. Ciljevi se ne mijenjaju jer NK Osijek u svakoj sezoni teži biti bolji. Korak s najboljima u HNL-u je uhvatio, ali napredovati u tom društvu svake godine postaje sve veći i teži izazov.