Dinamo gurnuo Hajduk u prvo pretkolo Europske lige

Hrvatska 26. svi 201917:39 > 17:42
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Osijek je slavio pred svojim navijačima protiv Intera 3:1, a Gorica je nadjačala Lokomotivu 3:2. Dinamo je prvak, Rijeka je druga, Osijek treći, a Hajduk četvrti. Ti će nas klubovi predstavljati u Europi

Spušten je zaststor je 28. prvenstvo Hrvatske u nogometu, Dinamo je u derbi dvoboju nokautirao najvećeg rivala Hajduk iz Splita 3:1 i na taj način pred svojim navijačima završio jednu odličnu sezonu. Splićani su porazom na kraju zauzeli 4. mjersto i ranije će nego što su planirali u kvalifikacije za Euroligu. Rijeka je druga, Osijek treći, a Gorica, najveći hit ove sezone na kraju zauzela peto mjesto.  Iako su najbliži aerodromu, dečki iz Gorice neće u europske izazove.

Dinamo je bolje otvorio derbi, a Hajrović je u 7. minuti sjajno pucao, a Posavec još bolje obranio. No, Hajduk je odmah uzvarti. Pokušao je Jukić, no lopta je otišla pored vratnice.

U 19. minuti je Hajduk imao odličnu prigodu. Gyurcso je izbio pred Livakovića, malo sa strane, pucao je  ali nije bio precizan. U sljedećoj akciji proključale su maksimsirske tribine. Stojanović je  centrirao oštru loptu po podu, a Gavranovićev pokušaj obranio je Posavec. Odbijanac je pokupio Ademi i sjajno uposlio Harjovića koji je bez problema pogodio nebranjeni dio gola.

U 24. minuti sjajan pokušaj Caktaša, koji igra sezonu iz snova! Hamza ga je proigrao po lijevoj strani, a najboljem strijelcu Hajduka ove sezone Livaković sjajno brani pokušaj i loptu šalje u korner! Hajduk je do najbolje prigode stigao u 31. minuti. Fomitschow je poslao sjajnu prizemnu loptu s lijeve strane, u prostor ispred Dinamova gola utrčao je Jairo, navijači Hajduka su vidjeli već pogodak, no lopta nije završila iza Livakovića.

Odmah na početku nastavka Mario Gavranović je zatresao mrežu Posavca za 2:0! Theophilovo dodavanje odbio je Ismajli Ademiju, koji je pronašao Gavranovića na drugoj stativi.

Dinamo potpuno dominira, a pogotkom Gavranovića stiže do velike 3:0 prednosti, Hajduk je nokautiran u ‘plavim dvorima’. Hajduk je smanjio u 69. minuti utakmice. Nakon lijepe akcije gol je zabio Mijo Caktaš. Bio mu je to 19. pogodak prvog strijelca HNL-a. Zbog bakljade Bad Blue Boysa utakmica je nakratko prekinuta. Gledali smo jedan odličan derbi u kojem je Dinamo još jednom pokazao da je klasa iznad svih hrvatskih momčadi.

U posljednjem kolu je Osijek nadjačao Inter 3:1, a Gorica u Kranjčevićevoj Lokomotivu 3:2.