Istra "otpremila" Rudeš u drugu ligu

Hrvatska 24. svi 201920:08 > 20:12
prva-hnl.hr

U prvom susretu posljednjeg, 36. kola Prve HNL Istra 1961 je u Puli pobijedila Rudeš sa 2-0 u dvoboju dvije najgore momčadi lige.

Bio je to susret dviju najslabijih momčadi Prve HNL, a pobjedu domaćinu donijeli su Dani Iglesias u 64. minuti, te Markus Pavić u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Istra je ovom pobjedom prekinula niz od četiri uzastopna poraza i sada se može okrenuti kvalifikacijama za ostanak u elitnom društvu protiv Šibenika.

Rudeš je i prije ovog kola ostao bez izgleda za prvoligaški spas, a ovo mu je bio oproštaj od Prve HNL.

U subotu je na rasporedu ogled Slaven Belupa i Rijeke, dok nedjelja donosi veliki derbi između Dinama i Hajduka, te utakmice Osijek – Inter i Lokomotiva – Gorica.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 89 bodova, Rijeka na drugom mjestu ima 66 bodova, Hajduk je treći sa 62 boda, Osijek na četvrtom mjestu ima 59 bodova, a zatim slijede Gorica (56), Lokomotiva (49), Slaven Belupo (36), Inter (31), te Istra 1961 (25) i Rudeš (14).(H)