Rijeka srušila Dinamo i uzela Rabuzinovo sunce!

Hrvatska 22. svi 201916:48 > 16:53

Ništa od dvostruke krune za Dinamo, na Aldo Drosini bolja je bila Rijeka s 3:1.

Rijeka je na Aldo Drosini u sjajnoj utakmici pobijedila Dinamo s 3:1 i osvojila svoje peto Rabuzinovo sunce. Zanimljivo, istim su rezultatom Riječani uzeli i Kup prije dvije godine u Varaždinu protiv plavih.

Plavi su odmah krenuli vrlo napadački, a prvi put zaprijetili su preko Oršića čiji udarac iskosa s lijeve strane s 20-ak metara odlazi daleko od gola. Riječani su jako opasni bili u 12. minuti kada je Tomečak opalio iz daljine, a iz samih rašlji loptu vadi Livaković. Golman Dinama odbio je to samo u korner nakon kojeg je Rijeka povela. Loše je u obrani reagirao Petković, a poklon koristi Čolak te zabija za 1:0. U 17. minuti moglo je biti 2:0 za Bišćanovu momčad, no udarac Halilovića brani Livaković.

Dinamo je prvu pravu priliku imao u 30. minuti kada je Oršić povratnu loptu na desetak metara poslao visoko iznad gola. Rijeka je u deset minuta stigla do 2:0. Veliki posao na desnoj strani napravio je Kvržić koji slomio Rrahmanija, pa ubacio u sredinu gdje Halilović golom bivšem klubu donosi 2:0 Riječanima.

Plavi su imali sjajnu priliku da smanje u 50. minuti kada je udarac Gavranović s deset metara otišao preko gola. Bila je to najava puno boljeg Dinama u nastavku, koji je do zasluženog gola stigao u 63. minuti kada je nakon niza odbijanaca u šesnaestercu Rijeke mrežu pogodio Oršić. U 69. minuti Oršić je mogao i do drugog gola, ali udarac je prohujao pokraj stative. Samo tri minute kasnije plavi su dobili penal nakon igranja rukom Escovala, na što su se Riječani puno bunili, no Batinić je ostao pri svojoj odluci. Odgovornost je preuzeo Olmo, kojem je udarac obranio Sluga. U 78. minuti opet je golman Rijeke na razini zadatka, ovog puta sjajno zaustavlja udarac Ademija.

I onda je u 85. minuti sjevnula kontra Rijeke, Kvržić je primio dugu loptu, izbacio Dilavera pa zakucao loptu u mrežu za 3:1 te tako potvrdio peti naslov u kupu za Riječane.