Tko je Melnjak? Rogov bratić kojeg je Dalić dugo pratio

Hrvatska 20. svi 201916:15 > 16:17
sportklub

Lijevi bek Rizespora, nakon odlično odigrane polusezone dobio je poziv u reprezentaciju.

– Melnjaka sam pratio, skautirao, nadam se da nisam pogriješio – rekao je Zlatko Dalić nakon što je pročitao imena nogometaša koji će predstavljati Hrvatsku u lipanjskom nastavku kvalifikacija za Euro 2020.

Tko je Dario Melnjak? Šira javnost manje zna za nogometaša koji je loptu počeo gurati u Nedeljancu, selu pored Varaždina. Tri godine je proveo u omladinskoj školi Varteksa, prije nego je škola doživjela krah zajedno i s klubom koji je ispao u najniži rang natjecanja. S bratićem Markom Rogom, koji je tri godine mlađi nogomet je upravo počeo igrati u Nedeljancu.

U nogometnoj školi Foteksa. Melnjak je iz sela Krkanac koje je blizu Nedeljanca. Obojica su kao klinci bili zaluđeni nogometom, obojica radišni i marljivi. Rog je isplivao, Melnjaku je trebalo puno više vremena za takvo što. No, nije Melnjak prvi igrač koji je pozivu u A reprezentaciju Hrvatske dobio kao igrač koji ima 26 godina. Na njemu je samom da se nametne svojim nogometnim kvalitetama.

Odmah se po forumu proširila rasprava je li Menjak u reprezentaciji zbog toga što je dovoljno kvalitetan ili zbog toga što dolazi iz Varaždina? Svoj je put taj lijevi bek tražio preko Slavena Belupa, u inozemstvu belgijskog Lokerena, azerbajdžanskog Neftčija i slovenskih Domžala. No, sve je to bila zapravo škola i priprema za stepenicu više. A to je za odlazak u ipak neku jaču i etabliraniju ligu.

sportklub

Ove zime je otišao u redove Caykur Rizespora, gdje kao pomoćni terner radi bivši hrvatski reprezentativac Stjepan Tomas. Melnjak je dobro odigrao polusezonu, a turski mediji su apostrofirali da je to bio jako dobar potez čelnika Rizespora, koji kola prije kraja ima 41 bod i nalazi se na devetom mjestu prvenstvene ljestvice. U petnaest utakmica zabio je četiri pogotka, a nije dobio niti jedan žuti ili crveni karton.