Hajduk preokretom do Europe! Teška ozljeda Bradarića

Hrvatska 19. svi 201915:54 > 15:56
EuroFootball, Getty Images

Hajduk je i četvrti put ove sezone pobijedio Istru, ovog puta na Poljudu bilo je 4:1.

Hajduk pred praznim Poljudom pobijedio Istru 4:1 te tako kolo prije kraja osigurao nastup u Europi sljedeće sezone.

Nije moglo početi gore za bijele jer Istra je povela nakon šest minuta igre kada je na kontre za 0:1 pogodio Ivančić. Hajduk nije izgledao dobro, pravu priliku nisu stvorili. Puljani su opet zaprijetili u 30. minuti preko Feuntesa čiji udarac s 20-ak metara brani Posavec.

Bijeli su najbolju priliku imali u 37. minuti kada je nakon flipera u šesnaestercu udarac Gyurcsa blokirala obrana Istre.

Hajduk je do izjednačenja stigao na početku nastavka, u 49. minuti kada je za 1:1 pogodio Caktaš. Samo sedam minuta kasnije bijeli su već imali vodstvo, a strijelac je bio Gyurcso. Pobjedu bijelih potvrdio je Jairo u 77. minuti, a konačnih 4:1 u sudačkoj nadoknadi je Nejašmić.

Utakmicu je obilježio i žestok start Ivančića na Bradarića u 81. minuti Kapetan Hajduka je u liječničkom vozilu na kraju napustio stadion te se čini da je ozljeda teža.

Hajduk je kolo prije kraja treći sa 62 boda, dok je Istra deveta s 22 boda, te će kroz dodatne kvalifikacije odlučivati o prvoligaškom statusu.