Rijeka zakazala finale s Dinamom u Puli

Hrvatska 24. tra 201915:39 > 15:48
hnk rijeka

Rijeka je pobjedom u Zaprešiću 2:1 izborila finale Hrvatskog kupa gdje ih čeka Dinamo.

Dinamo je jučer sigurnom pobjedom od 2:0 protiv Osijeka ušao u finale Kupa. Danas su saznali da ih tamo čeka Rijeka koja je s 2:1 slavila u Zaprešiću kod Intera.

Povezano

Prvu opasnu prijetnju vidjeli smo u 8. minuti kada je Murić pucao s 18 metara, ali Matković je uspio to odbiti u korner. Samo tri minute kasnije zaprijetio je Acosty koji puca pokraj gola.

Zaprešićani su zaprijetili u 23. minuti kada je s 20-ak metara opalio Rak, ali od bloka Mamića odlazi to u korner. Rijeka je do vodstva stigla u 30. minuti kada je Halilović sjajno pronašao Murića, a ovaj je zaobišao vratara i pogodio za 1:0.

Inter je ponovno opasan bio u samoj završnici prvog dijela kada udarac Boseca odlazi pokraj gola. U drugom poluvremenu domaćin je stisnuo goste, a na prvu prijetnju smo čekali do 53. minute kada je udarac Muhara obranio Sluga. Samo dvije minute kasnije glavom puca Šimunec s pet, šest metara, ali odlazi to pokraj gola.

Halilović je u 65. minuti mogao riješiti pitanje pobjednika, ali udarac sa sedam, osam metara odlazi preko gola. Samo pet minuta kasnije u prilici je i Acosty, koji puca pokraj gola. Pobjedu Riječana u 87. minuti lijepim golom s 18 metara potvrdio je Lončar u 87. minuti. U samoj završnici Inter je golom Brezovca iz slobodnog udarca tek uspio ublažiti poraz.

Finale Hrvatskog kupa igra se u Puli 22. svibnja.