Bjeličina poruka navijačima! Skender zna kako do finala

Hrvatska 22. tra 201912:34 > 12:38
Foto: Samuel Kubani/EuroFootball/Getty Images

U utorak (18 sati) na Maksimiru Dinamo i Osijek odlučuju o prvom finalistu Hrvatskog kupa, a utakmicu su najavili treneri obje momčadi.

Ovog tjedna pred nama su polufinalne utakmice Hrvatskog kupa. U utorak će u Maksimiru igrati Dinamo i Osijek, a dan kasnije u Zaprešiću Inter i Rijeka.

– Znamo da smo bolji od suparnika. To je dobar suparnik, renomirani suparnik, moj bivši klub, klub moje mladosti. Nadamo se pobjedi kao i uvijek. Imamo na raspolaganju velik broj igrača, a svi su spremni – rekao je trener Dinama Nenad Bjelica uoči utakmice u utorak na Maksimiru

– Pokazali smo da nema ni fizičkog i psihičkog umora u zadnjim utakmicama. Najopeterćeniji su bili Olmo i Gojak koji su odigrali oko 35, 36 utakmica. Ekipa je u odličnom stanju, pshičkom i fizičkom. Svi su spremni za igrati osim Gavranovića i Leovca. Rotiramo puno igrača i to ekipi daje dodatnu svježinu i vjerujem da će se to u sutrašnjoj utakmici vidjeti – dodao je strateg plavih pa se osvrnuo na navijače.

Navijači sami trebaju odlučiti vrijedili li doći pogledati Dinamo koji je ove godine ostvario stvarno lijepe rezultate. Da sam navijač Dinama sigurno bih došao pogledati utakmicu.

Dinamovci nisu imali slobodan Uskrs, no nakon Osijeka dobit će odmor.

– Nisam primijetio neku razočaranost kod igrača. Tek navečer smo imali trening, a igrači su imali cijelo jutro i popodne za doručak i ručak sa obiteljima. Odradili smo trening s puno zabave, mi smo profesionalci i cilj nam je ući u finale Kupa, a poslije utakmice igrači će dobiti dva i pol dana slobodno.

Utakmicu je najavio i trener Osijeka Dino Skender.

– Ne smijemo krenuti naglavačke i ludovati od početka utakmice. Dinamo je moćan i za europske, a ne samo hrvatske prilike i kaznit će i najmanju pogrešku, u svakom trenutku kažnjava najmanju pukotinu. Druga stvar,protiv Slaven Belupa su odmarali prvu jedanaestoricu koja će se suprotstaviti nama, u Koprivnici su igrali s drugih 11 igrača. Očekujem da će igrati onih 11 , koji su igrali protiv Istre – rekao je Skender pa otkrio recept za uspjeh:

– Postaviti defenzivni blok. Ako ćemo se previše otvarati, to će biti itekako opasno za nas. Pokušat ćemo s čvrstim blokom umiriti protivnika i onemogućiti ih da nam naprave pritisak. Cilj što je što duže biti čvrst i ne dozvoliti im da uđu u šansu. Ako do poluvremena izdržimo bez golova, u nastavku će nam šanse rasti. Moramo se bacati na glavu kako bismo parirali Dinamu.