Gojak za minimalac Dinama i 20. naslov u HNL-u!

Hrvatska 19. tra 201918:09 > 18:12
(Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Dinamu je minimalac u Koprivnici bio dovoljan da šest kola prije kraja osiguraju naslov prvaka u HNL-u.

Dinamo je večeras u Koprivnici osigurao jubilarni 20. naslov u HNL! Ostvarili su to pobjedom 1:0 protiv Slaven Belupa. Plavi su naslov proslavili bez svojih najvatrenijih navijača BBB-a koji u Koprivnicu nisu putovali jer je Veliki petak.

Malo smo pravog nogometa vidjeli u prvih 20 minuta utakmice u Koprivnici, a jedino vrijedno spomena dogodilo se u 14. minuti kada je Bjelica napucao jednu loptu ljutit što sudac nije dosudio opasnu igru na Gojaku. Na prvu priliku čekali smo do 25 minute kada je lopta došla do Gojaka, koji je bio na sedam, osam metara, ali Filipović sjajnom reakcijom zaustavlja udarac. U 29. minuti udarac je oprobao i Petković, no lagan je to zadatak za Filipovića. Farmaceuti su zaprijetili preko Jajala u 35. minuti iz slobodnog udarca, no odlazi to pokraj gola.

Najbolju priliku domaćin je imao u 44. minuti kada je Bongongui pucao iz voleja s ruba šesnaesterca, ali udarac odlazi pokraj gola. U samoj završnici Petković se izborio za loptu na šest, sedam metara, lijepo pucao, ali Filipović je opet na mjestu.

Dinamo je do vodstva stigao u 48. minuti kada je Petkovič odlično proigrao Gojaka koji s desetak metara pogađa za 1:0. U 54. minuti moglo je već biti 2:0, ali udarac Olma s 20-ak metara zaustavila je stativa.

Domaćin je u 70. minuti zaprijetio preko Čanađije s 18 metara, ali odlazi to pokraj gola. Do kraja plavi su kontrolirali utakmicu te tako potvrdili tri boda koja su im donijela naslov.