Dinamo uvjerljiv u Puli, Olmova golčina!

Hrvatska 13. tra 201916:10 > 16:13
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Dinamo je uvjerljivo slavio u Puli u utakmici koju je sjajnim golom obilježio Dani Olmo.

Dinamo je još jedan korak bliže novom naslovu u HNL-u nakon što .u 29. kolu s 4:0 slavili u Puli kod Istre.

Plavi su u Puli poveli u 20. minuti kada se Oršić sjurio po lijevoj strani u šesnaesterac, pa pronašao Ademija, koji s tri, četiri metra pogađa za 1:0. U 30. minuti zaprijetili su plavi preko OIma čiji udarac sjajno zaustavlja Čondrić. Samo tri minute kasnije opet je pokušao Španjolac, ovog puta golman Istre nema problema.

Veliku priliku za 2:0 Dinamo je imao u 35. minuti kada je Olmo u sjajnu šansu izbacio Stojanovića, koji je umjesto na udarac išao na proigravanje. U 38. minuti Atiemwen je samo išao na Čondrića, no udarac na kraju odlazi pokraj gola. Gosti su udvostručili vodsto u 44. minuti kada je Oršić sve iznenadio i umjesto udarca s lijeve strane zapucao prema golu i pogodio.

Dominacija Dinama nastavila se i u nastavku, a sve su okrunili prekrasnim golom Danija Olma s 25 metara u 65. minuti. Samo osam minuta kasnije Španjolac se još jednom upisuje u strijelce, ovog puta imao je lagan posao nakon što je teži posao napravio Stojanović.

Dinamo sada ima 73 boda, te naslov može osigurati već danas, ako Rijeka ne pobijedi Inter. Istra je deveta s 18 bodova.

Istra: Čondrić – Grujević, Rufati, Julio, Pavić – Burić, Lončar – Iglesias, Regan, Maicon – Mierez.

Dinamo: Zagorac – Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani – Šunjić, Ademi – Atiemwen, Olmo, Oršić – Gavranović.