Stručnjak predvidio Bočkajevu budućnost: Prodat će ga!

Hrvatska 18. ožu 201922:26 > 22:30

Kakva će biti sudbina Petra Bočkaja, 22-godišnjeg nogometaša koji je nedavno izazvao prometnu nesreću sa umalo smrtnim posljedicama?

Pitanje je to koje zanima našu (nogometnu) javnost. Odgovor još nije izvjestan, ali educirani pogled u budućnost bacio je glavni tajnik Hrvatske udruge Nogometni sindikat (HUNS), Mario Jurić.

Isti je gostvao u Dnevniku Nove TV i tamo pojasnio što bi se moglo dogoditi:

Disciplinski pravilnik kluba regulira ovakvo ponašanje i klub je zbog ovakvog ponašanja igrača (za koje nema opravdanja), imao pravo prekinuti ugovor igraču. I u tom slučaju svi gube.

I klub i igrač. Kad, s druge strane, u klubu imate pametne i mudre ljude, ljude koji se odgovorno ponašaju prema kapitalu kluba (što Petar Bočkaj jest), onda imate ovakve odluke – pametne, odgovorne i mudre. O čemu se radi – vjerojatno će klub kroz prijelazni rok pokušati unovčiti Bočkaja i time ostvariti prihod i zaštititi svoj kapital“, rekao je Jurić pa zaključio:

Najskuplja škola je kad učite iz vlastitih pogrešaka. Petar je, nadam se, naučio na svojoj pogrešci, a apeliram i na ostale igrače da izvuku pouku i da se odgovorno ponašaju jer oni predstavljaju uzor mladim sportašima i u skladu s tim bi se trebali vladati“.

Mladi Osijekov nogometaš suspendiran je iz kluba nakon spomenutog događaja u kojemu je u alkoholiziranom stanju autom uništio benzinsku postaju u gradu na Dravi. Ako je vjerovati procjeni Jurića, uskoro bi ga Osijek mogao pokušati prodati.