Hajduk na krilima Caktaša srušio Rudeš!

Hrvatska 16. ožu 201915:03 > 15:06
HNK Hajduk

Hajduk je do nove pobjede stigao uz dva gola Caktaša i jedan Jaira, no tko zna kako bi završilo da je Lisakovich u prilikama koje je imao pokazao malo više prisebnosti.

Hajduk je stigao i do treće uzastopne pobjede u HNL-u, u 25. kolu na Poljudu su s 3:0 pobijedio fenjeraša Rudeš.

Bijeli su krenuli napadački,  a na prvu priliku čekalo se do 12. minuti kada je zaprijetio Jradi. Gosti su odgovorili dvije minute kasnije preko Kovačevića čiji udarac brani Posavec. Hajduk je do vodstva stibao u 32. minuti kada je veći dio posla napravio Tahiraj, a Caktašu je preostalo tek zabiti za 1:0. Samo četiri minute kasnije Lisakovich je imao sjajnu priliku za izjednačenje, ali puca pokraj gola.

Lisakovich je novu sjajnu priliku za Rudeš imao u 50. minuti, no rasplet je bio kao i prvom poluvremenu. Isti je igrač bio opasan i u 62. minuti kada je vagao pa opalio u donji desni kut, no Posavec je bio na mjestu.

Promašaji napadača gostiju kažnjeni su u 80. minuti kada je Jairo pogodio donji desni kut nakon ubacivanja Jradija.

Iako su Splićani u 90. minuti ostali s igračem manje nakon drugog žuto Svatoka, u sudačkoj nadoknadi zabili su i treći gol, a drugi put se u strijelce upisao Caktaš.

Hajduk je peti s 40 bodova, dok je Rudeš posljednji sa samo sedam bodova.