Brbić: Uspjeh će biti ako Hajduk uvedemo u Ligu prvaka

Hrvatska 6. ožu 201917:29 > 17:31
sport klub

Marin Brbić ponovno je izabran za predsjednika Hajduka, a na predstavljanju je otkrio kako će se njegovo upravljanje klubom temeljiti na osam stvari.

Marin Brbić i službeno je predstavljen kao novi predsjednik Hajduka.

– Na natječaj se javilo 15 kandidata, što mislim da je zadovoljavajuće. Bio je to kvalitetan postupak, izabrali smo nekoliko kandidata u uži izbor, s njima napravili intervjue koji su trajali sat ili dva, te donijeli jednoglasnu odluku. Opet, jer sve dosadašnje odluke su donesene glasanjem 7:0. Sigurni smo da je Marin Brbić najbolji kandidat, čovjek koji se neće trebati navikavati na to što znači biti predsjednik Hajduka. Službeno će Brbić od ponedjeljka početi s radom. U subotu Jasmin Huljaj, Marin i većina NO-a idemo u Koprivnicu zajedno bodriti Hajduka – najavio je prvi čovjek Nadzornog Odbora Benjamin Perasović.

Potom je riječ dobio Brbić.

– Želio bih se zahvaliti NO Hajduka na ukazanom povjerenju. Hajduk nije samo kub, Hajduk je stil života, za Hajduk se ne navija, za Hajduk se živi. Čast mi je po drugi put obnašati ovu dužnost – rekao je novi/stari predsjednik.

– Naše upravljanje klubom u ovom mandatom razdoblju temeljit će se na osam stvari – izjavio je Brbić te ih je nabrojao:

1. Izrada strategije kluba
2. Prezentacija nove poslovne organizacije
3. Izrada sportske politike kluba
4. Pozicioniranje Hajdukove škole kao najbolje Jugoistočnoj Europi
5. Organiziranje moderne skautske službe
6. Financijska stabilnost kluba
7. Stvaranje stalne novčane pričuve
8. Osiguravanje infrastrukture za sve kategorije kluba.

Otkrio je što bi smatrao (ne)uspjehom u novom mandatu.

– Smatrat ću svojim neuspjehom ako Hajduk u mom mandatu ništa ne osvoji. U četiri godine, značajan uspjeh bi bio ulazak u grupnu fazu Europa lige ili grupnu fazu Lige prvaka.