Huljaj na svoj zahtjev više nije predsjednik Hajduka

Hrvatska 18. velj 201917:12 > 17:14
HINA

U što je moguće kraćem roku moramo pronaći njegovog nasljednika na toj važnoj funkciji - rekao je Benjamin Perasović, predsjednik Nadzornog odbora

Jasmin Huljaj je otišao s mjesta predsjednika u dogovoru s Nadzornim odborom nakon samo šest mjeseci u klubu. Tu odluku je medijima otkrio Benjamin Perasović.

– Predsjednik Jasmin Huljaj nam je najavio 3. siječnja da razmišlja o ostavci, a 28. siječnja nam je to potvrdio. Nismo željeli to objaviti dok ne prođu ove tri teške utakmice. Nikakvih problema u nekakvom ljudskom, profesionalnom ili navijačkom smislu nema između nas. Upoznali smo se i sprijatelji. Pjevali smo skupa u autu prema Osijeku i još više na povratku iz Osijeka. Stvorili smo prijateljski i suradnički odnos i zato je ovaj trenutak objave smjene predsjednika drukčiji od prethodna dva. Dogovorili smo se s predsjednikom da odradimo prijelazni rok na najbolji mogući način. Htjeli smo pričekati prva tri kola i onda objaviti ovu vijest. Raspisat ćemo javni natječaj, iako to po Zakonu o trgovačkim društvima ne moramo, ali mi ne vidimo svoju funkciju na taj način. Napravit ćemo tranziciju u što je moguće kraćem roku. Jasmin Huljaj je tu s nama i ostat će koliko će biti potrebno s novim čovjekom da napravi kvalitetnu primopredaju i to je to – dodao je Benjamin Perasović.

– Ovo je moja osobna odluka koju sam donio nakon šest mjeseci rada u Hajduku. Obiteljska situacija djelom je doprinijela toj odluci. Nakon što sam popričao s Nadzornim odborom, odlučio sam, rekao je Jasmin Huljaj.

– Dat ću sve od sebe da se ova dobra atmosfera nastavi. A ja ću podržavati klub kao veliki navijač i lobirat ću za njega. Odlučio sam se vratiti u farmaceutsku industriju, približiti se obitelji koja je u Rijeci. Hajduk ću maksimalno podržavati, novom predsjedniku bit ću na raspolaganju koliko god će biti potrebno – rekao je Jasmin Huljaj.