Današnji dan je poseban za svakog navijača Dinama

Hrvatska 14. velj 20198:07 > 8:10
GNK Dinamo

Na današnji dan prije točno 19 godina vraćeno je ime Dinamo zagrebačkom klubu.

GNK Dinamo

Povezano

Valentinovo 14. veljače 2000. godine neće zaboraviti niti jedan navijač “Modrih”, dan kada je Croatia ponovno postala Dinamo, dan kada je navijačima ponovno vraćen njihov omiljeni klub.

Na tajnom glasovanju od 44 čovjeka, njih 43 su bila za povratak imena Dinamo, a samo jedan je bio za ime Dinamo-Croatia.

Sve je počelo dva dana prije tog Valentinova u mojoj kući u Gračanima. Spojio sam Zlatka Canjugu i Zdravka Mamića, a bili su tu još pokojni Ivo Pukanić i Tomislav Židak. Strategiju smo radili do dugo u noć. I uspjeli smo vratiti ime Dinamo 14. veljače 2000. godine“, rekao je zagrebački poduzetnik Željko Šelendić.

Pod zapadnom tribinom maksimirskog stadiona okupile su se tisuće navijača, a kada je legendarni Velimir Zajec izašao pred njih i rekao pobjednički “Imamo Dinamo”, nastala je opća euforija i ludnica.

Nije se slavio samo povratak imena omiljenog kluba, nego i kraj represije i nasilja prema navijačima koji su se usudili i dalje navijati za svoj Dinamo.

Srdjan Stevanovic Getty Images Sport