Srpski napadač i brazilski branič pojačali Lokomotivu

Hrvatska 11. velj 201916:56 > 17:04
EuroFootball/Getty Images

Rakić je posljednje četiri godine igrao u Kini, dok Brazilac stiže iz tamošnjeg velikana Corinthiansa

Lokomotiva je danas potvrdila kako su se za nastavak sezone pojačali srpskim napadačem Đorđem Rakićem i brazilskim braničem Franklinom Josephom.

Rakić stiže u Lokomotivu nakon što je četiri posljednje godine proveo u Kini, u redovima Hunaghaija i Greentowna. Ranije je još igrao za Radnički, OFK Beograd, salzburški Red Bull, talijansku Reginnu, 1860 Munchen, katarski Al Arabi i Al Garafi, te Crvenu Zvezdu.

– Prije svega zahvaljujem direktoru i Upravi na angažmanu. Jako sam dobro prihvaćen i od suigrača, stručnog stožera i svih ljudi u klubu. Trenera Tomića poznajem još iz Kine, gdje je on bio trener, iako me nije osobno trenirao u klubu i znam da je trener veliki stručnjak i profesionalac o kojem imam samo riječi hvale. Lokomotiva je dobro organiziran klub, koji sjajno radi s mladim igračima. Sjajan je spoj mladih talentiranih igrača i nas par iskusnijih. Znam koje su želje i ambicije kluba, ostvariti plasman u europska pretkola, vidim kako igrači svakako posjeduju kvalitetu za vrh lige! Nadam se da ću svojim igrama dati doprinos pri ostvarivanju tog cilja – rekao je Rakić.

Franklin Joseph je pak 19-godišnji stoper koji je stigao iz brazilskog velikana Corinthiansa.