Istra korak do senzacije: Dinamo zabio iz penala u 87.

Hrvatska 9. velj 201919:19 > 19:22
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Danas je igrao i Dinamov sljedeći protivnik Viktoria, koja je kod Mlade Boleslav odigrala 1:1.

Dinamo je u 20. kolu HNL-a na Maksimiru teškom mukom s minimalnih 1:0 dobio Istru.

Na prvu priliku na Maksimiru čekalo se u 17. minuti kada je Oršić opalio iz voleja s desetak metara, ali je udarac blokiran. Najbolju priliku modri su imali u 36. minuti kada se Olmo sjurio po desnoj strani, pa pucao u prvi gol, ali Čondrić i stativa su spriječili vodstvo domaćina. Istra je jedinu priliku imala u 42. minuti kada je Sane pucao točno u ruke Livakovića.

Nastavak su plavi otvorili s dvije poluprilike, da bi prvu pravu priliku dočekali u 59. minuti kada udarac More blokira Grujević. U 74. minuti Petković je nakon ubačaja Olma glavom pucao, no fenomenalno je to zaustavio Čondrić.

Dinamo je tri boda ipak osigurao u 87. minuti i to iz penala na koji je Pajač pokazao nakon što je Grujević igrao rukom. Siguran realizator bio je Petković.

Dinamo je tako stigao do 51. boda u sezoni, te imaju 14 više od prvog pratitelja, Osijeka. Istra je pretposljednja sa 16 bodova.

Danas je igrala i Viktoria Plzen, protivnik koji plave čeka u četvrtak u šesnaestini finala Europske lige. Oni su u 20. kolu češkog prvenstva odigrali 1:1 na gostovanju kod Mlade Boleslav. Povela je Viktoria preko Beaguela u 37., da bi konačnij 1:1 postavio Komiličenko u 75. minuti.

Viktoria sada ima 46 bodova, šest manje od vodeće praške Slavije, a 10 više od trećeg Jabloneca.