Ponajbolji igrač Osijeka na korak do transfera u Tursku

Hrvatska 10. sij 201914:41 > 14:48
VI Images via Getty Images

Kako javljaju turski mediji, Osijek će prodati Harisa Hajradinovića u Kasimpasu za četiri milijuna eura.

Prema napisima turskih medija, Kasimpasa se uključila u utrku i navodno je s ponudom vrijednom oko četiri milijuna eura zadovoljila Osijekove zahtjeve. Turski mediji izvještavaju kako bi transfer mogao biti realiziran već sljedećih dana, odnosno do kraja tjedna.

Kasimpasa, istanbulski klub bez trofejne tradicije i većih igračkih zvijezda, trenutačno nakon polovice turskog prvenstva zauzima četvrtu poziciju s 29 bodova, šest manje od Basaksehira. Klub je u nekoliko prošlih sezona uvijek prvenstvo završavao u gornjoj polovici lige.

Realizira li se Hajradinovićev transfer za četiri milijuna eura, Osijek će ostati bez ponajboljeg veznjaka i igrača. Međutim, srušit će klupski rekord prema pitanju prodaje. Transfer Jurice Vranješa u Bayer Leverkusen 2000. godine za tri milijuna eura i dalje je rekordan u Osijekovoj povijesti.

Haris Hajradinović u pretposljednjoj je godini važećeg ugovora (30. lipnja 2020. godine) s Osijekom. Trenutačno je vrijedan 1,45 milijuna eura. Vrijednost mu se u posljednjih godinu dana gotovo udvostručila.