Olmo: Sretan sam, još je puno posla pred nama

Hrvatska 17. pro 201813:34 > 13:47
sportklub

Dinamov mladić laureat je nagrade T-portala za najboljega nogometaša godine po izboru kapetana klubova u HNL-u. Nagradu je osvojio potpuno zasluženo, a evo što je izjavio za Sportklub nakon podizanja pehara.

Olmo je nagradu osvojio sa 14 bodova više od Rijekinog golgetera Hebera. a nakon osvajanja priznanja “Kapetani biraju” kojeg već 16 godina organizira T-portal, može krenuti put Španjolske na odmor.

“Puno mi znači ova nagrada, to je specijalno priznanje. Lijepo je dobiti priznanje od svojih kolega sportaša. Nije ovo samo moja nagrada, već nagrada cijelog kluba. Individualna nagrada pripada kolektivu, niti jedan igrač ne igra sam. Naravno, ovo je velika motivacija, puno mi znači i motivira me za budućnost”, izjavio je 20-godišnji Katalonac.

Dodijela nagrada održana je nekoliko sati prije izvlačenja parova šesnaestine finala Europske lige. Tada dakle još nismo znali s kime će se Dinamo sučeliti na prvoj stepenici puta kroz europsko proljeće, prvo kojeg je uspio izboriti nakon 49 godina čekanja.

“Očekujem najbolje od Dinama u europskom proljeću. Dobro smo odigrali prvi dio sezone, tko nam god dođe, idemo na pobjedu. Mislim da niti jedan protivnik nije lagan u drugoj fazi natjecanja. Ići ćemo stopostotno kao i do sada i nadati se prolasku”, kaže Olmo.

U službenom dijelu Španjolac je izjavio kako nema namjeru do kraja prekrižiti neko buduće participiranje u hrvatskoj reprezentaciji, iako ga u dugoročnom planu ima novi izbornik Furije, Luis Enrique. Upitno je i hoće li Olmo ostati u Dinamu nakon isteka aktualne sezone.

“Ove sezone igram dobro, tako se i osjećam. Vjeruju mi i trener i momčad. Sretan sam ovdje, vidjet ćemo…”, zaključio je.

Cjelovitu izjavu pogledajte u video-prilogu.