Kadzior fantastičnim pogotkom srušio Hajduk!

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

U 15 sati je na rasporedu najveći hrvatski nogometni derbi. U Maksimir stiže Hajduk koji za vodećim Dinamom zaostaje 19 bodova

80′ S desme strane mladi Teklić je promiješao modru obranu, dobro pucao, ali Livaković brani

77′ Mario Gavranović ulazi, Bruno Petković je završio za danas.

72′ Uletjele su baklje u teren pa se utakmica prekinula na nekoliko trenutaka. Hajduk izvlači Jaira iz igre, ući će Gyurcso

62′Problemi za Oreščanina. Morao je prisilno mijenjati, Caktaš je izašao zbog ozljede, a umjesto njega ušao je Teklić.

55′ Prva promjena kod Hajduka. Iz igre je izašao Jradi, a umjesto njega ušao je Palaversa.

48′DINAMO VODI 1:0! Kadzior je iz slobodnog udarca zabio za vodstvo modrih

46′ Počeo je nastavak, nema promjena u sastavima

45+1′ KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Nije bilo golova na Maksimiru, bliže vodstvu bili su modri

43′ Petković je bio najopasniji modri, teško su ga uspjevali zaustaviti bijeli

40′ Vučuru žuti karton zbog faula nad Petkovićem.

34′ Prvi udarac Hajduka u okvir gola nakon solo prodora Jaira. Sjurio se s desne strane, prošao čak trojicu igrača Dinama i gađao donji lijevi kut Livakovićeva gola. Reprezentativni golman je to sigurno obranio

29′ VELIKA PRIGODA Gojak je proigrao Petkovića, Dinamov napadač izašao je sam na Josipa Posavca, pucao lijevom nogom, no fantastično reagira Hajdukov golman i obranom lijevom nogom spašava Hajduk.

Bebek se sve češće oglašava. Razina agresije u igri raste. Zasad 11 prekršaja na utakmici, posjed lopte zasad na strani Hajduka 55 posto.

Hajduk je vrlo gust na sredini terena i, unatoč svim prognozama, djeluje dobro posloženo i čvrsto.

22′ Musa je prvi u redovima Dinama koji je dobio žuti karton.

20′ Igra se ošto na obje strane,  Musa protiv Jaira, Bradarić na Kadziora… Igra se agresivno s obje strane.

9′ Zbog starta na nad Danijem Olmom s leđa Fran Tudor je zasluženo dobio žuti karton.

7′ Delić je pao u kaznenom prostoru, Bebek nije ni trepnuo

4′ Petković još jednom prijeti, Hajdukova obrane ima problema. Dinamo je odlučno jurnuo prema golu bilih

Torcida još pristiže, BBB glasni sa sjevera

Gojak opet pokazuje da je u sjajnoj formi! Sada je probio desnu stranu, ubacio na Petkovića koji šalje udarac pored gola Posavca. Dinamo kreće goropadno. Igrala se 30. sekunda.

1′ Počela je utakmica, temeperatura je ipak plus 3, na tribinama je desetak tisuća gledatelja

Nenad Bjelica, Dinamov trener uoči derbija protiv Hajduka (15 sati, sudi Ivan Bebek) odlučio je protiv Hajduka u dvoboj krenuti bez Gavranovića, Hajrovića i Oršića.

Dinamo: Livaković, Musa, Olmo, Gojak, Šitum, Petković, Moro, Theophile, Perić, Dilaver, Kadzior; Klupa: Oršić, Horkaš, Gavranović, Hajrović, Menalo, Stojanović, Lešković

Hajduk: Posavec, Mikulić, Hamza Barry, Nejašmić, Caktaš, Delić, Jairo, Vučur, Tudor, Bradarić, Jradi; Klupa: Blažević, Gyurcso, Palaversa, Jurić, Fomitschow, Vušković, Teklić

Na Poljudu je prije puta za Zagreb utakmicu najavio trener Siniša Oreščanin. S Bijelima iz Splita u Zagreb stiže više od tisuću navijača. Razlika između Dinama i šestoplasiranog Hajduka je 19 bodova.

Arijan Ademi nije spreman, a Bjelica nije sklon riziku s ozlijeđenim igračem pa je moguće da kapetana Dinama više nećemo ni vidjeti na Maksimiru. Imao je ozbiljnu ponudu Lillea, zvao ga je i Slaven Bilić za dobar novac u Al Ittihad. Pred 27-godišnjakom je zanimljivo razdoblje, ali i teška odluka.