Dinamovci uoči derbija u pučkoj kuhinji

Hrvatska 15. pro 201813:43 > 13:58
Foto: Sportklub

Nogometaši Dinama posjetili su pučku kuhinju u zagrebačkoj Gundulićevoj ulici kako bi potrebitima donirali nešto hrane u predblagdanskom razdoblju.

GNK Dinamo

Dan uoči derbija s Hajdukom i deset dana prije Božića Dinamovi igrači i trener posjetili su pučku kuhinju u zagrebačkoj Gundulićevoj ulici.

Nenad Bjelica, Damian Kadzior, Mario Šitum, Mario Gavranović i Mislav Oršić donijeli su najsiromašnijim Zagrepčanima darove i proveli s njima jutro. Dinamova delegacija bila je vidno zatečena onime što je vidjela.

“Uh, moram priznati da sam ganut onime što sam vidio. Mi pomažemo koliko možemo, drago mi je da je klub ovo organizirao”, rekao je trener Nenad Bjelica.

“Prvi put sam na jednom ovakvom mjestu, ne znam stvarno što bih rekao. Nadam se da smo im barem malo uljepšali dan. Po ovoj hladnoći oni ovdje moraju dolaziti na topli obrok”, rekao je Mislav Oršić.

Igrači su podijelili nekoliko kutija čokolada i brojnih drugih slatkiša. Ljudi su im prilazili, zahvaljivali se i čestitali im na sjajno odrađenoj polusezoni.

“Ja stvarno nisam navikao vidjeti ovakve stvari, u Švicarskoj se ipak puno bolje živi. Moram priznati da me jako dirnulo ovo i dalo mi je razloga za razmišljanje. Mislim da mi nogometaši koji imamo tu sreću da živimo život kakav živimo moramo svaki dan biti zahvalni na tome, jer postoje ljudi koji imaju puno manje sreće nego mi”, rekao je Mario Gavranović.

“Ne mogu si uopće zamisliti kako ovi ljudi žive i kako preživljavaju svaki dan. Njima je svaki dan na pameti samo što će pojesti i gdje će spavati, dok mi imamo tu sreću da o tome uopće ne moramo razmišljati. Mislim da je odlična stvar što klub pomaže barem ovako, simbolično jer to je najmanje što možemo napraviti”, dodao je Damian Kadzior.