Trener Hajduka: Fokus je na Dinamu, o kaznama kasnije

Hrvatska 14. pro 201812:27 > 12:31
sportklub

Trener Hajduka, Siniša Orešćanin na novinskoj konferenciji pred utakmicu s Dinamom govorio je o trenutnoj situaciji u splitskom klubu.

Derbi je na rasporedu u nedjelju od 15 sati, posljednji put kada je Hajduk gostovao na Maksimiru, prije godinu dana, iznenađujuće je slavio s 1:0. Međutim, umjesto na derbiju, fokus hajdučke javnosti proteklih dana jest na skandalu vezanom oko trojice igrača koji su sudjelovali u ‘aferi poker, pršut, alkohol’.

Klub je izrazio službeni stav, nije sada svrsishodno o tome razgovarati kada se nalazimo tako blizu derbija, sve će biti jasno idućeg tjedna“, odgovorio je Siniša Orešćanin.

Dinamo trenutno Hajduku bježi velikih 19 bodova, kako će se splitska momčad postaviti na Maksimiru?

To su uvijek utakmice koje priželjkujemo, nešto slično kao s Osijekom u kupu, to je ta razina igre, utakmica kojima težimo. Dinamo je bolja momčad od Osijeka, ali sličan je pristup susretu. Radimo na određenim stvarima, pokušati ćemo dostojno odgovoriti igri Dinama.”

Orešćanin do sada nije igrao protiv Dinama, no ne boji se izazova.

Imam veliko povjerenje u svoju momčad, mlade igrače i iz tog razloga ne osjećam strah. Na tu utakmicu gledam kao na normalan tijek događaja, pripremu za ono što slijedi, a to je još osamnaest kola prije kraja prvenstva. Pritisak ne osjećam“, zaključio je trener Hajduka.