Kek o Bišćanu: Radi sjajan posao, a Rijeka može do vrha

Hrvatska 11. pro 201820:19 > 20:27
Pier Marco Tacca/Anadolu Agency/Getty Images

Bivši trener Rijeke i današnji izbornik Slovenije Matjaž Kek pohvalno je govorio o novom treneru kluba s Rujevice Igoru Bišćanu.

Jedan od trenera koji je ostavio najveći trag u HNL-u Matjaž Kek, rekao je za “Planet sport” kako je prava odluka bila da ode s klupe riječkog prvoligaša.

Došlo je do zasićenja i loše komunikacije. Mislim da je napuštanje kluba bilo odgovorno od mene i hvala svima, od predsjednika do navijača, na svemu u Rijeci“, rekao je na otvaranju razgovora Kek.

Slovenski izbornik se dotaknuo novog trenera momčadi s Rujevice Igora Bišćana.

Prije svega meni je izuzetno drago da je trener koji je došao iza mene okrenuo negativni trend s pozitivnim rezultatima. Gledao sam malo utakmica, ali kroz te pozitivne rezultate igrači dobivaju sve više samopouzdanja i to na terenu izgleda sve bolje“, objasnio je Kek koji je posebno pohvalio inovativnosti u igri Rijeke.

Bišćan je u igru unio nekoliko dobrih ideja, a momčad je na to odlično reagirala. Rijeka je najbolje igrala u derbijima. Interesantno se nadovezati na sadašnju Rijeku pogledom na Dinamo. Bišćan je nekoliko puta zarotirao momčad kao što to radi Bjelica u Dinamu zbog europskih natjecanja i to se pokazalo odličnim. Mislim da je dobro što je Rijeka blizu Modrih jer bi na proljeće moglo biti svašta“, zaključio je Slovenac.