04.12.2018 | 21.28

Kek dvije godine nije znao s Lokosima, Bišćan isprve!

U drugoj utakmici četvrtfinala hrvatskog nogometnog kupa, Rijeka je kao gost u Kranjčevićevoj svladala (2:1) Lokomotivu. Ranije danas, Inter je na domaćem terenu bio bolji (3:0) od trećeligaša Vinogradara.

Igor Bišćan

NK Rijeka

Igor Bišćan

Prvi put nakon studenog 2016. godine, Rijeka je pobijedila Lokomotivu na njenom terenu. Dapače, u nešto malo više od dvije godine, momčad koju je u tom razdoblju vodio Matjaž Kek četiri je puta zaredom poražena od zagrebačkog kluba.

Posljednje slavlje zabilježeno je upravo u kup utakmici 2016. kada je Rijeka pobijedila 3:1, također u četvrtfinalu.

Lokomotiva je povela u 19. minuti. Nakon ubačaja Lecjaksa u peterac Dejan Radonjić je bio najviši u skoku i glavom trese mrežu.

Kvržić je u 41. minuti mogao donijeti izjednačenje Rijeci, ali u posljednjem trenutku domaći branič Datković izbio je loptu u korner. Tri minute kasnije dogodio se ključni trenutak, igrač Lokomotive Uzuni zaradio je izravni crveni karton zbog oštrog starta na Lončaru, a igrača više Rijeka je uspjela naplatiti u drugom poluvremenu.

U 54. minuti oduzetu loptu u polovici domaćina Heber je pretvorio u pogodak, zabivši sa ruba kaznenog prostora. A pobjedu Rijeci donio je Alexander Gorgon u 65. minuti nakon proigravanja Kvržića.

Do kraja susreta Riječani su propustili još dvije gol-šanse, u 82. minuti pokušaj Hebera brani Hendija, a u 87. je probao Acosty, ali opet je vratar Lokomotive bio na mjestu.

Preostala dva polufinalista bit će poznata u srijedu, kad će Osijek ugostiti Hajduk (17 sati), a Dinamo biti domaćin Slaven Belupu (19.30 sati).

Utakmicu na stadionu u Kranjčevićevoj pratilo je 1.000 gledatelja, a sudio je Damir Batinić iz Osijeka. Strijelci: 1-0 Dejan Radonjić (19), 1-1 Heber (54), 1-2 Alexander Gorgon (65).
Crveni karton: Uzuni (44, Lokomotiva). (Hina)