Bišćan gazi i dalje, Rijeka protutnjala Osijekom

Hrvatska 1. pro 201816:39 > 16:52
NK Rijeka

U susretu 16. kola HNL-a Rijeka je na gostovanju u Osijeku uzela sva tri boda. Ponovo je pred suparničkim golom fenomenalan bio Antonio Mirko Čolak.

Rijeka je mogla slaviti na Gradskom vrtu i s većom razlikom od konačnih 2:1, a da nije bilo početnoga kiksa lijevoga braniča Petra Mamića, pitanje je bi li domaći postigli pogodak. U 8. minuti Mamić koji je na poziciji beka zamijenio Leonarda Žutu krivo vraća loptu vrataru Simonu Slugi. Pratio je to Tomislav Šorša i zabio za vodstvo domaćih.

Riječani nisu zaprijetili do 18. minute kada preko vrata puca Kvržić, a već tri minute kasnije Antonio Mirko Čolak ima prvu veliku priliku za pogodak. Zicer mu skida Marko Malenica pa Osijeku ostaje prednost. I dvije minute kasnije Malenica je bio na vrhuncu, najprije skida Heberu, a onda skida i Čolaku.

Domaće sreća napušta potkraj prvog dijela. U 42. minuti Čolak je zabio glavom nakon ubačaja Lončara iz kornera. Konačnih 2:1 svojim je osmim golom u sezoni, a sedmim od dolaska Igora Bišćana na klupu Rijeke postavio Čolak. Opet je svemu kumovao korner, a odbijanac je bivši napadač Hofenheima i Darmstadta pospremio u mrežu.

Iako je Rijeka još u nekoliko navrata do kraja dvoboja opasno prijetila Malenici i domaćima, u 88. minuti Sluga je istrčao, a Mirko Marić pucao prema praznom golu. Tada se na crti našao Stjepan Lončar i spasio goste. Tri boda putuju prema Rujevici. Rijeka se tako nalazi na trećem mjestu zbog lošije gol-razlike od druge Lokomotive, dok su Slavonci pali na četvrto mjesto.

Rijeka će u sljedećem kolu dočekati Lokomotivu, s kojom će najprije igrati u Kupu, dok će Osijek igrati u Kupu protiv Hajduka, a onda i u ligi protiv Gorice. Od 17.30 sati u Kranjčevićevoj Rudeš dočekuje Hajduk.