HNL-akcija: Hajduk u Kranjčevićevoj, derbi u Osijeku

Hrvatska 1. pro 201813:39 > 13:44
EuroFootball Getty Images Sport

Hrvatska nogometna liga nastavlja se ogledima 16. kola. Pozornost najviše privlači ogled u Gradskom vrtu gdje će Osijek dočekati Rijeku koja pod Igorom Bišćanom pokazuje znake nogometa s početka sezone.

Dvoboj iz Osijeka na rasporedu je u 15 sati, a zanimljivu izjavu dao je trener bijelo-plavih, Zoran Zekić. Njegovu momčad u svega četiri dana očekuju dvoboji protiv Rijeke u prvenstvu i Hajduka u četvrtfinalu domaćeg Kupa.

“Rijeka je bila i ostala jaka. Bišćan nije donio nekakve revolucionarne promjene u stilu igre. Više-manje je ideja njihove igre ostala ista, a na nama je odgovoriti na nju. Tijekom tjedna radili smo dosta na nekim napadačkim stvarima koje bi trebale biti iznenađenje za Rijeku, pa ćemo vidjeti u kojoj smo mjeri uspjeli u tome” rekao je Zoran Zekić, trener nogometaša Osijeka.

Bit će zanimljivo vidjeti koje su to taktičke finese koje sprema Zekić koji je jedno kratko vrijeme i sam bio član kluba s Kantride. Zekić ovaj put nije želio otvoreno govoriti o postavi koja će krenuti protiv Rijeke, a za to je imao dobar razlog.

“U posljednjih nekoliko kola u petak na posljednjem taktičkom treningu pripremamo nešto i onda sutradan uvijek netko otpadne, pa moramo mijenjati ideje. Zato neću pričati o tome tko će početi. Pripremali smo se na nekoliko opcija, pa ćemo vidjeti tko će nam uoči susreta biti na raspolaganju”, kaže trener Osijeka.

Na pitanje koji mu je od ta dva dvoboja važniji, ovaj protiv Rijeke ili onaj za nekoliko dana protiv Hajduka, strateg slavonskog prvoligaša poentira:

Teško je odgovoriti koji je od ta dva susreta važniji. To je kao da pitate koje dijete više voliš. Oba su susreta važna, svaki na svoj način, a prvi nam dolazi ovaj s Rijekom i trebamo biti fokusirani samo na njega. Lako ćemo misliti o Hajduku ako pobijedimo Riječane”. kaže Zekić.

S druge strane, u Rijeci su izuzetno oprezni prije novog teškog gostovanja. Pred Igorom Bišćanom također su teški susreti, napose u prvenstvu u kojem nakon Gradskog vrta slijedi domaći ogled s Lokomotivom.

“Sasvim je sigurno da nas čeka jako teška utakmica protiv jednog iznimno kvalitetnog i čvrstog protivnika. Morat ćemo biti u najmanju ruku na razini na kojoj smo bili u zadnjoj utakmici ako želimo do pozitivnog rezultata. Osijek je do sada pokazao da igra jako dobar nogomet, da ima momčad koja je u stanju napraviti probleme svakome. Napravili su jako puno problema Dinamu tako da smo svjesni što nas čeka u Osijeku. S druge strane vjerujemo da i mi imamo što za ponuditi, vjerujemo da smo u stanju nastaviti pozitivan niz rezultata”, rekao je Bišćan uoči puta u Osijek.

Od 17.30 sati na stadion u Kranjčevićevoj stiže Hajduk. Njihov domaćin Rudeš uvjerljivo je na začelju prvenstvene ljestvice, ali nema razloga da se u taboru momčadi s Poljuda ta utakmica shvati olako.

“Prvi dojam nakon tri odrađena treninga je da samo se dobro organizirali, uspjeli smo se približiti igračima sa svojom idejom nogometa i povratne informacije su jako dobre. Ulazimo s gardom da želimo dominirati i kontrolirati utakmicu u sve četiri faze nogometne igre. Najveću mirnoću mi daje momčadi, moram ih pohvaliti, tu je 70 ili 80 posto karakternih momaka i vidim jako puno prostora za napredak”, kazao je Siniša Oreščanin, novi strateg Bijelih na konferenciji za medije uoči utakmice s Rudešom.

Oreščanin za ovaj susret ne može računati na ozlijeđene Borju Lopeza, Dina Beširovića, Josipa Posavca i Tomislava Duku, dok je Ahmeda Saida koji je zadobio lakšu povredu i Hamzu Barryja koji se tek oporavio, odlučio sačuvati do dvoboja s Osijekom.