Nesuđeni svjetski prvak potopio Istru

Hrvatska 30. stu 201819:30 > 19:31
prva-hnl.hr

Komnen Andrić, nogometaš Intera postigao je pogotke u 2:0 slavlju protiv Istre u Puli

U prvoj utakmici 16. kola Prve HNL u Puli su nogometaši zaprešičkog Intera slavili protiv Istre 1961 s 2-0 (1-0).Derbi začelja u Puli pripao je Zaprešićanima, koji su do trijumfa došli golovima iz kaznenih udaraca.

Gosti su do vodstva došli u 26. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Komnen Andrić, na kome je prekršaj napravio Julio Rodriguez. U 42. minuti dogodilo se naguravanje velikog broja igrača, a sudac Jović podijelio je zbog toga čak pet žutih kartona.

U 78. minuti branič Intera Šimunec imao je veliku priliku, ali je loptu s pet metara poslao pokraj vrata. U 89. minuti novi jedanaesterac za Inter, a igrač domaćih Cardozo dobio je crveni karton. Andrić je i drugi puta na utakmici bio precizan s “bijele točke” za konačnih 2-0 za goste. U sudačkoj nadoknadi je branič Intera Šimunec također zaradio crveni karton zbog odugovlačenja prilikom izvođenja auta.
Komen Andrić, koji je zbog ozljede skočnog zgloba nije nastupio za U-20 reprezentaciju Srbije 2015. godine na novom Zelandu, gdje su osvojili svjetski naslov, sjajno igra u dresu zaprešičkog Intera.

Inter je sedmi s 17 bodova, a Puljani su ostali predzadnji s 12 bodova.