U poljudskoj kući duhova! Pobjeda kao dobitak na lotu

Hrvatska 10. stu 201815:54 > 16:02
HNK Hajduk / Youtube

Od 17.30 sati bez publike Hajduk u Splitu dočekuje Inter iz Zaprešića

Pet utakmica Hajduk ne zna za pobjedu u prvenstvu. Sezona iz noćne more. Još kada se tome doda i sablasan Poljud, kome je uopće do nogometa. Kriza, možda jedan od najvećih u povijesti kluba starog 117 godina. U 17.30 sati Hajduk igra protiv Intera iz Zaprešića na praznom Poljudu utakmicu 14. kola HT Prve lige.
Bijeli’ imaju imperativ pobjede kako bi napokon počeli hvatati priključak s gornjim domom, a Inter se čini protivnikom po mjeri. Kadar momčadi trener Zorana Vulića u odnosu na prošlo kolo je jači za Caktaša, Gyurcsa i Tudora.

Nakon priče tko može tko ne može igrati, ping-ponga zbog kojeg je “Naš Hajduk” prozvao trenera Vulića, novinari stalno postavljaju ista pitanja treneru bijelih.

– Do četvrtka su svi naši treninzi otvoreni. Možete doći i vidjeti tko trenira a tko ne.

Puno je stranih igrača, ne znaju jezik, teško se mogu poistovjetiti sa klubom.

– Prvo što moraju znati gdje su došli, kakav je Hajduk klub i kakvu povijest ima. To su profesionalci, tako bi trebali pristupiti poslu. Naravno, uvijek je bolje da ti igraju tvoja dica, koja to tazumiju od malih nogu. I znaju što znači nositi taj bijeli dres – rekao je Vulić.

U poljudskoj kući dudova! Pobjeda kao dobitak na lotu. Hoće li danas biti taj dan?