Filip Brekalo potpisao za Dinamo

Hrvatska 8. stu 201811:09 > 11:20
sportklub

Mlađi brat hrvatskog reprezentativca Josipa Brekala potpisao ugovor za modre

Talentirani lijevi bek Filip Brekalo potpisao je novi stipendijski ugovor s GNK-a Dinamo na tri godine. 16-godišnji Filip (rođen 20. siječnja 2003.) već je osam godina

u Nogometnoj školi Dinamo, dio je generacije koja je pokorila Europu prije dvije godine na U-14 Nike Premier Cupu. Prošle sezone u momčadi pionira bio je nezamjenjiv  lijevi bek, odigravši 35 službenih utakmica (uz tri postignuta pogotka) i osvojivši duplu krunu, prvenstvo i kup Hrvatske. Od ove sezone nastupa za starije godište, kadete (U-17), za koje je već odigrao devet utakmica i pritom jednom poentirao.

– Iznimno sam ponosan što sam produžio vjernost Dinamu, klubu kojeg volim i što ostajem u Maksimiru, mjestu gdje se osjećam kao kod kuće. Veseli me što je to došlo u
trenutku dok prva momčad ispisuje povijest! Na meni je da opravdam povjerenje kluba i nastavim živjeti svoje snove u plavom dresu– izjavio je Filip.