Šuker: U Ligi prvaka navijam za Crvenu zvezdu

Hrvatska 6. stu 201814:54 > 15:07
HNS

Davor Šuker, predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza, za vrijeme boravka u Sarajevu dao je srpskim medijima zanimljivu izjavu oko Lige prvaka. Najviše ih je zanimala Crvena zvezda?

– Naravno da pratim i navijam jer je Crvena zvezda jedini klub iz regije u europskoj eliti. Zvezda je veliki klub i zaslužuje da bude dio Lige prvaka. Nema sumnje da je napravljen velik uspjeh i pomak jer su s naših prostora Ligu prvaka igrali Dinamo, Partizan i Maribor – pohvalio je Šuker beogradsku momčad pa nastavio:

Alex Livesey/Getty Images

Navijačima treba ponavljati da je sam ulazak u Ligu prvaka privilegij i veliki uspjeh. I Dinamo je primao po 15 golova, a ni Partizan se nije proslavio. Razlog tome leži u činjenici što svi drugi imaju love više od nas. I stoga ne bi trebalo pucati, već davati podršku – naglasio je Šuker i u nastavku objasnio dominaciju Dinama u Hrvatskoj:

– Upravo zato što je svake godine od UEFA-a dobivao 40 ili 60 posto novca više od ostalih, Dinamo je 11 godina zaredom bio prvak Hrvatske. Uzmite i primjere Olympiakosa, BATE Borisova i Rosenborga koji su također dugo nedodirljivi u svojim državama, a sve zahvaljujući Europi.