Naš Hajduk: Vuliću, pazi što govoriš!

Hrvatska 6. stu 201813:26 > 13:44
Clint Hughes/Getty Images

Hajduk je veći od svih onih koji ga uzimaju za taoca svojih ega

U Maksimiru i na Poljudu, sve češće i na Rujevici nije dosadno. Navijači su stalna oporba ljudima koji vode klubove. Nakon nekih izjava Zorana Vulića o igračima koji su zdravi a ne žele igrati, reagirao je Naš Hajduk. Pročitajte njihovo priopćenje:

Udruga Naš Hajduk u ime svojih članova, koji su joj se posljednjih dana često obraćali s upitima na tu temu, ovim putem javno poziva upravu kluba da pojasni navode trenera prve momčadi izrečene na nedavnoj konferenciji za novinare, a po kojima ‘ima igrača koji su zdravi, ali ne žele igrati’.

EuroFootball, Getty Images Sport

Bez zadiranja u interna klupska pitanja, smatramo da je u ovom slučaju u najmanju ruku narušen ugled Hajduka u javnosti, kao i odnos prema njegovim navijačima i članovima. Borba za financijsko ozdravljenje kluba bila je dugotrajna i mukotrpna, a strpljenje neizmjerno, kako bi se stvorili uvjeti za njegovo normalno funkcioniranje.

Stoga u današnjim vremenima naprosto nema opravdanja za nonšalantan i neodgovoran odnos prema svetom dresu na bilo kojoj razini – od vrha do dna i od porte do terena, što uključuje trenere i pogotovo igrače.

Kodeks upravljanja Hajdukom nije slučajno usvojen kao temeljni dokument kluba i ne smije ostati mrtvo slovo na papiru. Nikakvo narušavanje ugleda ne smije proći bez pronalaska odgovornih i njihovog sankcioniranja.

Hajduk je veći od svih onih koji ga uzimaju za taoca svojih ega”