Rijeka pregazila Rudeš, Armada bojkotirala utakmicu

Hrvatska 5. stu 201821:48 > 21:49
NK Rijeka

Nogometaši Rijeke u susretu su 13. kola Prve HNL kao domaćini svladali posljednji Rudeš sa 5-1 (2-1), dok su u drugom susretu igranom u ponedjeljak Inter i Slaven Belupo u Zaprešiću igrali 0-0.

Rijeka je protiv slabog Rudeša dominirala tijekom čitavog susreta, a povela je iz kaznenog udarca kojega je skrivio Filipović igrajući rukom u svom 16-ercu. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Gorgon. Rudeš je uspio poravnati u 28. minuti kada je Pantalon iskoristio pogrešku domaće obrane.

Iako je vratar gostiju Banić obranio nekoliko teških udaraca domaćih napadača, na poluvrijeme se otišlo s prednosti Rijeke koju je osigurao Heber u 45. minuti. U drugom poluvremenu su bolju igru i zasluženu pobjedu Rijeke golovima potvrdili Čolak (54), Heber (69) i Puljić (83).

Peta Rijeka sada ima 21 bod, dva manje od četvrte Gorice, a tri manje od trećeg Osijeka, dok je Rudeš posljednji sa samo dva boda, sedam manje od pretposljednje Istre 1961..

Utakmica je bila posebna po tome što je to bio prvi domaći susret novoga trenera Igora Bišćana u ne baš najsklonijem ozračju bojkota dijela navijača okupljenih pod okriljem Kluba navijača Armada na sjevernoj tribini stadiona na Rujevici.

“Obavještavamo sve naše članove da danas neće biti organiziranog navijanja na utakmici s Rudešom, te da se prosvjed šutnjom nastavlja sve do odlaska Renata Pilipovića i Igora Bišćana!” objavila je Armada na svojoj Facebooku stranici pred utakmicu s Rudešom na Rujevici.

Podsjećamo, Armada je protiv Bišćana jer je on prije 20 godina kao nogometaš Dinama, gol Rijeci na Maksimiru slavio tako da se pred tribinom s gostujućim navijačima uhvatio za međunožje. Bišćan se ispričao, ali Armada i dalje nije oprostila.