Žešći je od Keka, a kakva će prema Bišćanu biti Armada?

Hrvatska 5. stu 20189:52 > 9:53
Rijeka TV

Večeras u 20 sati Igor Bišćan će voditi Rijeku u prvoj domaćoj utakmici otkad je preuzeo klupu ovog primorskog prvoligaša.

Na Rujevicu danas kao gost dolazi Rudeš, klub kojeg je prije dvije sezone upravo Bišćan uveo u prvu HNL, a nakon toga neočekivano prihvatio ponudu za posao u slovenskoj Olimpiji. Sa Zmajčekima je bivši igrač Liverpoola i Dinama osvojio dvostruku krunu, ali na kraju sezone i dobio otkaz.

Nekoliko mjeseci nije bilo poznato gdje će nastaviti karijeru, a onda se pojavio ciparski Anorthosis. Već je postojao dogovor s čelnicima tog kluba, da bi u posljednji trenutak ponuda iz Rijeke dovela do promjene razmišljanja kod jednog od najzanimljivijih mladih trenera koje Hrvatska trenutno ima.

No, njegov dolazak u Rijeku nije dobro sjeo Armadi, navijačkoj skupini koja stoji uz klub. Od prve utakmice najavljen je svojevrsni bojkot u navijanju, iako su se nakon prve pobjede mogli čuti ružni povici i uvrede prema treneru kluba iz kojeg stoje. Kako Rijeka još nije imala priliku igrati na domaćem terenu, njen opseg bilo je teško procijeniti.

Danas je najbolja prilika da javnost procijeni koliki dio grada razmišlja na isti način kao ‘starija ekipa’ koja još pamti ružno gestikuliranje prema Armadi u jednoj prvenstvnoj utakmici prije gotovo dva desetljeća.

“Nije bitno kako ću ja biti primljen, bitno je da igrači osjećaju da imaju podršku s tribina”, govorio je Bišćan.

Vidjet ćemo hoće li tako razmišljati i nakon večerašnjeg susreta protiv svog bivšeg kluba.

Ono što zasad imamo na raspolaganju jest razmišljanje jednog od najvažnijih igrača Rijeke, Brazilca Hebera koji je na zanimljiv način usporedio bivšeg i sadašnjeg trenera:

“Iako je Bišćan prekratku tu za dublje procjene, na prvu bih rekao da je Kek stara škola, ali kod Bišćana se radi intenzivnije, treninzi su još jači. Moj prvi dojam je sjajan”, rekao je Heber za 24 sata.