Kakav doček Kohorte!

Hrvatska 4. stu 201820:35 > 20:39
Photo by Samuel Kubani/EuroFootball/Getty Images)

Dinamo je upisao vrlo vrijednu pobjedu protiv Osijeka u Gradskom vrtu a utakmicu su obilježili jaka magla i vrijeđanje Dinamovog trenera Nenada Bjelice od strane domaćih navijača.

Dinamo nastavlja dominirati HNL-om, modri su u derbiju 13. kola svladali (2:0) Osijek u Gradskom vrtu. Ova se utakmica odigrala po velikoj magli, gotovo neregularnim uvjetima, no u tome su se bolje snašli igrači Dinama koji su pogocima Gavranovića i Olma stigli do vrijedne pobjede.

“Puno smo bolje odigrali drugo poluvrijeme, treba biti realan i priznati kako je Osijek u prvom dijelu imao ozbiljne šanse, osvajao druge lopte. Mi smo preskakali igru, prebrzo htjeli doći do gola, a to se ni u prijašnjim utakmicama nije pokazalo dobrim rješenjem” rekao je Bjelica.

Samuel Kubani/EuroFootball/Getty Images

Kako je bilo vratiti se u Osijek?

“Podvojene su emocije: vraćaš se u svoj grad, svoj klub, gdje si sanjao postati nogometaš, ali na klupi si drugoga kluba s kojim želiš puno napraviti. Čudan osjećaj je to,  pjesme navijača znam kao i oni, teško mi je, mogao sam i zapjevati s njima, haha! Ali trener sam Dinama i ponosan sam što ostvarujem ove rezultate i do kraja ću davati sve od sebe.

Na pitanje o uvredama Kohorte Bjelica je rekao:

“Sve sam rekao o porukama Kohorte, to je njihovo pravo, cijenim svakog navijača na stadionu, imam puno prijatelja u Kohorti koji se ne slažu s tim povicima, nekima sam danas donosio Dinamove dresove.”

Slijedi Spartak, Zagreb ponovno živi za Dinamo, bit će 20 tisuća gledatelja:

“Dosta je teško držati noge na zemlji, već dva-tri tjedna svi pričaju samo o toj utakmici sa Spartakom. Vjerujem da ovo za nas neće biti povijesna utakmica, da ćemo još puno takvih odigrati ove sezone. Evo, austrijski je predstavnik lani stigao do polufinala, pa i mi smo dobra momčad. Ako prođemo skupinu, onda možemo neopterećeno igrati dalje, a sigurno bismo bili bolji bez pritiska. Naš je cilj prezimjeti, a onda igrat ozbiljnu ulogu u Europi na proljeće.”