Dinamo i kad ne igra dobro, pobjeđuje!

Hrvatska 4. stu 201819:41 > 19:42
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

U derbiju 13. kola Prve HNL Dinamo je na gostovanju pobijedio Osijek sa 2-0, strijelci su bili Mario Gavranović u 64. minuti, te Dani Olmo u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Dinamo je i nakon gostovanja na stadionu Gradski vrt ostao neporažen. Premda je domaćin imao nekoliko sjajnih prilika, bodove su osvojili gosti. Hrvatski prvak je do pobjede došao po iznimno teškim uvjetima, posebice u drugom dijelu kada je magla prekrila osječki travnjak.

Dinamo je poveo u 64. minuti golom Maria Gavranovića. Amer Gojak je dobro pucao sa 17 metara, Marko Malenica je odbio loptu na koju je natrčao Gavranović i precizno pogodio desni kut za vodstvo ‘modrih’. Osijek je mogao izjednačiti u 89. minuti no Danijel Lončar je uzdrmao okvir gola. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješi je Dani Olmo u četvrtoj minuti nadoknade.