Gorica izdržala Hajdukove nalete

Hrvatska 4. stu 201813:16 > 13:19
Miranda Cikotic/PIXSELL

Gorica je s igračem manje ipak uspjela doći do remija sa splitskim klubom - 1:1

Za mnoge više nije vijest da Hajduk zaostaje za Dinamom 18 bodova nakon trećine prvenstva. Ali da za novim prvoligašem Goricom zaostaje deset, e to nitko nije očekivao. Ali eto i hajdukovci su to doživjeli da u okolicu zraćne luke Franjo Tuđman ne dolaze spokojni. Nakon u produžetku iščupanog prolaza u borbi za Rabuzinovo sunce Hajduk je ostao bez nekih igrača. U bijeloj ambulati je poveći red. Trener bijelih Zoran Vulić je od liječnika dobio jednu informaciju, od igrača drugu. Tko će zapravo igrati?

sportklub

– Ovo su utakmice u kojima se pokazuje karakter. Hajduk je u teškoj situaciji i zato nam trebaju hrabri momci.
Na novinarski upit je li momčad energetski ispražnjena na Šubićevcu Vulić je bio najprije ljutit, pa onda i malo duhovit:
– A morat ćemo onad otići u HEP. Tamo se valjada momžemo energetski napuniti.

A u Velikoj Gorci dan za pamćenje. Reflektori su spremni, ulaznice rasprodane, a novi prvoligaš izgleda kao Golijat.
– Hajduk je uvijek Hajduk. To znam ja, to znaju moji nogometaši, a s medijima i ostalim se faktorima ne zamaram. U životu sam znao poletjeti, a onda i tresnuti. I s tim motom mi ulazimo u utakmicu protiv bijelih. Samo ta poniznost i vjera u svoje mogućnosti može nas dovesti do nove radosti.
Utakmica počinje u 15 sati.

4′ – Atiemwen je presjekao loptu na sredini terena i projurio pored gostujuće obrane i lijepo zabio za vodstvo.

32′ Jairo pogađa glavom nakon dobrog ubacivanja Bradarića i donosi izjednačenje – 1-1.

43′ Crveni za Goricu! Dobio ga je kapetan Čagalj nakon što je nespretno kopačkom pogodio Bradarića, Čagalj se nije bunio, odmah je krenuo prema svačionici…