Remi na Poljudu, a svi nezadovoljni!

Hrvatska 28. lis 201814:14 > 14:16
hnk hajduk split

Remi na kraju nije bio sretan niti za jednu momčad. Rijeka sada ima 18, a Hajduk 12 bodova. Dinamo ima 27 i utakmicu manje

NK Rijeka

Derbi Hajduka i Rijeke dolazi u jednoj tmurnoj atmosferi, prazan Poljud zbog kazne Hajduku i loš plasman oba kluba na prvenstvenoj ljestvici.

Dinamo je petoplasiranoj Rijeci pobjegao deset bodova, a Hajduku golemih šesnaest, još je tužnija činjenica da niti jedan od dva ponajveća hrvatska kluba trenutno nije u top pet što osigurava plasman u europska natjecanja.

U posljednjih pet susreta, Rijeka je zabilježila dvije pobjede, Hajduk jednu, dok su dva susreta završila neriješnim rezultatom. Ovo će biti prvi Jadranski derbi za novog trenera Rijeke, Igora Bišćana.

Derbi počinje u 15 sati, utakmicu će suditi Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca.

Statistike sučeljavanja Bilih i Bijelih otkrivaju dvije strane jedne medalje. Ukupno je Hajduk znatno bolji (56-51-43) no od 1990. naovamo omjer je gotovo izjednačen (31-26-30), a u zadnjih 7-8 godina Rijeka žestoko dominira. Primjerice: u zadnja 24 Jadranska derbija omjer je 14-9-1 za Rijeku! Koja na Poljudu nije izgubila 12 utakmica zaredom. Hajduk je zadnji put Rijeku ko kuće pobijedio 7.8.2011. – prije 2640 dana. Tada su Splićani pobijedili 2:1 golovima Andrića i Vukušića, a trenirao ih je Krasimir Balakov.

28′ Hajduk vodi! Said sa bijele točke punom nogom trese po sredini gola i Sluga je nemoćan. Zasluženo vodstvo Splićana koji nisu pokazali bogznašto, ali Rijeka napadački nije pokazala ništa. Hajduk vodi 1:0!

32′

Sluga brani zicer pa Said trese vratnicu! Hajduk je sve odlučniji i bolji. Rijeka nije ni sjena momčadi koja je vrlo dobro igrala u Zaprešiću.

Kraj prvog poluvremena na Poljudu. Hajduk nije odigrao ništa posebno, ali nagrađen je za logičan potez koji Rijeka nije napravila – za pokušavanje da ugrozi protivnički gol

50′ Samo pet minuta nametanja svoje igre Rijeci je donijelo izjednačenje! Kapetan Gorgon (od 46. minute na centralnoj polušpici) svom je snagom potegao s bijele točke i Blažević nije imao ni najmanju šansu obraniti penal. Hajduk-Rijeka 1:1!