UEFA otkrila koliko je dobila Rijeka

Hrvatska 25. lis 201816:26 > 16:31
NK Rijeka

Nogometaši je prošle sezone bila jedini hrvatski klub koji je nastupao u grupnoj fazi nekog europskog natjecanja. Za to je nagrađena s više od sedam milijuna eura.

Riječani su za nastup u skupini Europa lige dobili 4.239.053 eura, ali i još tri milijuna eura je stiglo jer su igrali u play-offu Lige prvaka.

Goran Kovacic/PIXSELL

Profitirali su i ostali hrvatski klubovi. Oni će između sebe podijeliti 612.934 eura, a dobiveni novac morat će uložiti u nogometne škole. Novac neće dobiti novi prvoligaš Gorica, nego prošlosezonski Cibalia.

Ukupno je UEFA za sudjelovanje u skupinama Europa lige podijelila 428 milijuna eura, a sudionicima Lige prvaka i klubovima koji su eliminirani u play-offu više od 1,412 milijardi eura.