NO Hajduka mora nadzirati, a ne upravljati klubom

Hrvatska 16. lis 201815:04 > 15:08
HINA

"Torcida je osnovala udrugu 'Naš Hajduk' i ona je njen najveći štit. Nikakva torcidizacija se ne događa," kazao je Živković.

Predsjednik Uprave nogometnog kluba Hajduk Jasmin Huljaj i novoizabrani predsjednik udruge “Naš Hajduk” Toni Baletić u utorak su na konferenciji za novinare izjavili kako novi saziv nadzornog odbora, koji će biti izabran u prosincu ove godine, treba nadzirati rad kluba a ne upravljati njime.

“Htio bih da u Nadzornom odboru budu kvalitetni ljudi koji mogu dati svoj doprinos Hajduku i koji imaju iskustvo te koji prvenstveno trebaju nadzirati i odobravati smjernice i strategiju kluba, a mnogo manje upravljati njime. Moj prioritetni zadatak je upravljanje klubom” rekao je predsjednik Uprave Hajduka Huljaj, tumačeći ulogu Nadzornog odbora tog kluba.

Dodao je kako bi volio da u Nadzornom odboru budu “kompletni i jaki ljudi koji vole Hajduk i koji su educirani te posjeduju znanja iz raznih područja.”

“Iz svojega dosadašnjeg iskustva mogu kazati kako je uloga Nadzornog odbora iznimno važan čimbenik pravilnog funkcioniranja kluba, a siguran sam kako će nadolazeći izbori za novi saziv Nadzornog odbora biti provedeni po najvišim standardima,” kazao je Huljaj.

Baletić je istaknuo kako želi Nadzorni odbor Hajduka koji “nadzire, a ne upravlja.”

Odgovarajući na novinarska pitanja, novoizabrani predsjednik udruge “Naš Hajduk” Toni Baletić je najavio da će ta udruga pod njegovim vodstvom pokušati “plastičnije objašnjavati ljudima neke stvari u vezi udruge, odnosno prirodnijim vokabularom kako bi se ljude educiralo” o toj udruzi.

Na novinarski upit znači li to zaokret u angažmanu udruge “Naš Hajduk”, pošto postoji ambivalentna percepcija o toj udruzi tako što je jedni uzdižu a drugi kritiziraju, Baletić je odgovorio kako postoji needuciranost ljudi o udruzi “Naš Hajduk.”

“Ljudi stavljaju znak jednakosti između udruge ‘Naš Hajduk’ i Nadzornog odbora i kluba, ali to uopće nije jednakost. Mi zaista ne upravljamo Hajdukom, mi se ne petljamo u nikakve operativne odluke Hajduka i mislim kako ćemo u budućnosti morati to dodatno pojašnjavati, i želimo biti na raspolaganju svima jer se u kakofoniji i šumovima izgubi prava informacija i što je istina,” istaknuo je Baletić.

Na pitanje novinara znači li izbor novog vodstva udruge “Naš Hajduk” “torcidizaciju” te udruge jer je njen novi predsjednik donedavni tajnik Torcide Toni Baletić, član Upravnog odbora udruge Miro Živković je odgovorio niječno.

“Torcida je osnovala udrugu ‘Naš Hajduk’ i ona je njen najveći štit. Nikakva torcidizacija se ne događa,” kazao je Živković. (h)

Kako je objašnjeno, prijave na natječaj za izbor novog saziva Nadzornog odbora Hajduka od sedam članova, koji je raspisan 1. listopada ove godine, primaju se do 22. listopada, a lista kandidata bit će službeno objavljena 1. studenog nakon čega će uslijediti medijska promocija kandidata. Izbori će se održati u dva kruga, prvi će biti 24. studenog ove godine, a drugi krug – u koji će se plasirati 12 kandidata – održat će se 15. prosinca ove godine.