Kek: Radi se preveliki cirkus oko te priče

Hrvatska 12. lis 201817:53 > 18:02
Alex Livesey/Getty Images

Bivši trener Rijeke Matjaž Kek razgovarao je sa slovenskim novinarima o svom donedavnom klubu.

Alex Livesey/Getty Images

Slovenac je najdugovječniji trener u povijesti HNL-a, čovjek koji je ostavio od svih stranih trenera najveći trag u hrvatskom nogometu. U Rijeci se s velikim poštovanjem priča o čovjeku koji ih je doveo do prvog naslova prvaka Hrvatske, a Kek ima isto razmišljanje o Rijeci, klubu i gradu.

Poštovali su me, ja njih poštujem još više. Od prvog dana sam ušao s otvorenom komunikacijom, s poštovanjem. Pokušao sam prenijeti svoj način razmišljanja. Lagao bih kad bih rekao da mi ne godi to što sam ostao ljudima tamo u pozitivnom sjećanju. Svejedno, mislim da se radi preveliki cirkus oko cijele priče. Jer to nije bila priča jednog čovjeka, Matjaža Keka, to je bila priča Rijeke. Ponosan sam na tu priču. Jedan dio mog života će sigurno ostati u Opatiji“, rekao je Kek.