Pobjeda Lokomotive, Rijeci samo bod

Hrvatska 30. ruj 201821:13 > 21:19
NK Rijeka

U susretu 9. kola Prve HNL u Velikoj Gorici su nogometaši Lokomotive slavili protiv Gorice s 3-0, dok su u Rijeci nogometaši Rijeke i Slaven Belupa igrali bez golova, 0-0.

NK Rijeka

Lokomotiva je uvjerljivim slavljem u Velikoj Gorici opet zasjela na drugo mjesto ljestvice, a zagrebački sastav je s tri postignuta gola postao i najefikasniji sastav (19) dosadašnjeg dijela HNL-a.

Lokomotiva je povela u 42. minuti nakon solo-prodora Dejana Radonjića i pravodobnog ubačaja za Lirima Kastratija, kome nije bilo teško pogoditi praznu mrežu. U 70. minuti gosti u povećali vodstvo nakon što je Albanac Myrto Uzuni iskosa s 18 metara prizemnim udarcem pogodio suprotni kut vrata Gorice. U 81. minuti se u strijelce upisao i mladi, 20-godišnji Dino Halilović koji je pogodio mrežu udarcem s 25 metara.

Dvoboj Riječana i Koprivničana na Rujevici okončan je bez golova, a obje momčadi su propustile veliki broj prilika. Rijeki je ovo već peti remi, a Slavenu čak šesti u prvih devet kola.

Vodi Dinamo s 21 bodom, Rijeka je četvrta s 14, a Slaven sedmi s devet bodova.

Pred 3500 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Mlakar iz Zagreba.