Vulićev poučak – obraniti, kreirati, zabiti

Hrvatska 24. ruj 20180:23 > 0:25
(Photo by Clint Hughes/Getty Images)

Dvije utakmice nakon dolaska Zorana Vulića na klupu Hajduka, splitska momčad ubilježila je pobjede, slučajnost ili ne, ali legendarni brk probudio je uspavanu momčad.

hnk hajduk split

Izvrsna utakmica, pobjeda u Puli kod hrvatske verzije španjolskog Alavesa, osigurala je mirne dane Zoranu Vuliću. Čovjek koji je nedavno po peti put preuzeo klupu svog omiljenog kluba znao je kako probuditi momčad iz letargije i nepovjerenja koje su igrači iskazali prema bivšem treneru Željku Kopiću.

Kada je riječ o Hajduku, situacija nikada nije jednostavna, potrebno je zadovoljiti određene kriterije, od navijača pa na dalje. Prvi put nakon dugo vremena navijači su pozvali igrače na postrojavanje ispred pulskih tribina, naravno nije bilo vrijeđanja, osim ako ćemo primijetiti spomen Dinama. No, derbi je blizu, a navijači tom porukom igračima žele pokazati kako stoje iza njih, bez obzira na sve što se događalo ovoga ljeta.

Zoran Vulić nakon dvije pobjede osigurao si je miran nastavak jeseni, trener koji zna kako diše hajdučki puk, dobio je ono što je želio, pobjednički niz koliko god bio minijaturan, ali dovoljno velik da bi se sjajni Bjeličin Dinamo dočekao s dozom euforije. Legendarni hajdučki brk nije bio pretjerano raspoložen za slavlje nakon pobjede u Puli, ponešto zbog dvije godine koje je tamo proveo kao trener, a svakako i zbog iskustva. Vulić je posljednji put vodio Hajduk prije jedanaest godina, mnogo je vremena prošlo, u međuvremenu splitski klub više nije što je nekad bio, iza njega sada stoji narod. Ono što je oduvijek bio san.

Što se to konkretno promijenilo u momčadi Hajduka nakon smjene trenera, možda je najbolji odgovor ponudio Adam Gyurcso:

Promjena je u suštini jednostavna, Vulić nam vjeruje, ne pokušava nas limitirati već nam daje slobodu, dopušta nam uživanje u igri.”

Ne čini se mnogo, ali promjena je jasna. Vulićev Hajduk ponovno diše, a Dinamo je pred vratima, promjena nije mogla doći u boljem trenutku.