Dinamo ostvario veliku pobjedu, ali i zaradu!

Hrvatska 21. ruj 201811:00 > 11:13
(Photo by Mustafa Ozturk/Anadolu Agency/Getty Images)

Dinamo Zagreb je slavio u 1. kolu Europske lige savladavši turski Fenerbahče sa 4:1, ali osim velike pobjede zagrebački klub je ostvario i lijepu zaradu.

(Photo by Mustafa Ozturk/Anadolu Agency/Getty Images)

Dinamo pred sobom ima lijepu jesen, a možda i proljeće ako se po “jutru dan poznaje”. Zagrebački klub je samim ulaskom u Europsku ligu zaradio nešto manje od osam milijuna eura, a svakim novim dobrim rezultatom Dinamova blagajna je sve punija.

Za pobjedu protiv Fenerbahčea Dinamo je zaradio 570.000 eura i već sada ostvario veliki profit. Ipak, dojam je kako je ovo samo početak sjajne europske sezone za “Modre”.

Ako bi klub s Maksimira završio na prvom mjestu u skupini Europske lige Uefa će “Modre” nagraditi s još milijun eura, dok drugo mjesto nosi pola milijuna eura. U svakom slučaju Dinamo može imati jednu lijepu rezultatsku, ali i financijsku sezonu.